Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.11.2020 12:36
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.11.2020 12:40
ABONE OL

binası önünde evlat nöbeti yapan baba isyan etti: Oğlumu nasıl kaçırdılarsa öyle geri getirsinler

İl Başkanlığı önünde terör örgütü tarafından kaçırılan oğlu için evlat nöbeti tutan (50), "Oğlumu nasıl kaçırdılarsa öyle de geri getirsinler" dedi. Baba Yasür Dülge, oğluna da "Geri dön oğlum. Gittiğin yol yol değil. Zararın neresinden dönsen kardır. Devlet de bizim yanımızda. Eğer suçun varsa cezanı çekersin. Suçsuzsan zaten bir şey olmaz" çağrısında bulundu.

DHA
Oğlumu nasıl kaçırdılarsa öyle geri getirsinler

Yasür Dülge, 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu Mehmet Dülge için 40 gün önce, İzmir HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Mehmet Laçin'in yanında oturma eylemine başladı. Oğlunun fotoğrafıyla nöbet tutan Dülge, "O dönem 23 yaşında olan oğlum, kardeşinin düğününden sonra ortadan kayboldu. Onu bulmak için yurt içinde yurt dışında araştırmalar yaptık ama sonuç çıkmadı.

Diyarbakır'a gidip HDP'lilerle konuştum ama oğlumun yerini bilmediklerini söylemişlerdi. Yaklaşık 40 gün önce dağda olduğunu öğrendik, ben de evlat nöbetine başladım. Oğlumu nasıl kaçırdılarsa geri getirsinler" diye konuştu.Yaklaşık 8 aydır aynı yerde evlat nöbeti tutan Mehmet Laçin'den etkilenip nöbete başladığını anlatan Dülge, "Ben Mehmet amcayı televizyonda gördüm. Buraya gelerek onun yanında nöbete başladım. Oğlum gittikten sonra ne bizimle ne de çevresiyle hiç iletişime geçmedi. Ondan hiç haber alamadık.Oğlum gelen kadar nöbet tutmaya devam edeceğim. Gücüm yetene kadar buradayım" dedi.Baba Yasür Dülge, oğluna da "Geri dön oğlum. Gittiğin yol yol değil. Zararın neresinden dönsen kardır. Devlet de bizim yanımızda. Eğer suçun varsa cezanı çekersin. Suçsuzsan zaten bir şey olmaz" çağrısında bulundu.