Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.10.2020 19:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.10.2020 11:18
ABONE OL

İçişleri Bakanlığından "'ta binlerce kişi gayriresmi sorgulandı" yalanına tepki! "Anlıyoruz... Son çırpınışlarınız..."

, son dönemde başarılı bir şekilde yürütülen ikna çalışmalarıyla iyice çözülen terör örgütü 'nın sözcülüğüne soyunup "'ta binlerce kişi gayriresmi sorgulandı" seklindeki gerçek dışı haberlere sert tepki gösterdi. Çataklı, "Anlıyoruz... Son çırpınışlarınız..." ifadelerini kullandı.

, son dönemde başarılı bir şekilde yürütülen ikna çalışmalarıyla iyice çözülen terör örgütü 'nın sözcülüğüne soyunup "Şırnak'ta binlerce kişi gayriresmi sorgulandı" seklindeki gerçek dışı haberlere sert tepki gösterdi.

"SON ÇIRPINIŞLARINIZ"
Çataklı, "Anlıyoruz... Son çırpınışlarınız..." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Terör örgütü ve yandaşları, son dönemde yürütülen ikna çalışmaları sonucunda terör örgütünden kopuşlardan rahatsız olmuşlar ki, yalan haberler üretmeye başladılar. 'Şırnak'ta binlerce kişi gayriresmi sorgulandı.' şeklinde akılla, izanla açıklanamayacak, gerçek dışı haberler servis ediyorlar. Bakanlığımız koordinesinde Emniyet ve Jandarma birimlerimizce yürütülen ikna faaliyetleri kapsamında, çocukları veya yakınları bölücü terör örgütünün kırsal alanında faaliyet gösterdiği belirlenen ailelerle temas kurulmaktadır. Haberlerde adı geçen N. A. isimli şahısla da bu kapsamda, 20.10.2020 tarihinde Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne davet edilerek, yüz yüze bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmede, haberlerde bahsedilen partiye yönelik tek bir soru sorulmamıştır" ifadelerine yer verdi.

İŞTE ÇATAKLI'NIN O AÇIKLAMASI:

EYLEM YAPAMAZ HALE GELDİLER
Bakan Yardımcısı Çataklı, "Çocukları kandırılarak dağa kaçırılan annelerin "evlat nöbeti" tüm küfürlerinize rağmen daha da büyüyerek devam ediyor. Ailelerin de desteğiyle, bu yılın 10 aylık döneminde sadece ikna yoluyla 185 örgüt mensubu teslim oldu. 2016'dan bu yana ikna yoluyla teslim olan örgüt mensubu sayısı ise 807. Örgüte katılım son yılların en düşük seviyesinde. Eylem yapamaz hale de geldiniz. Son çırpınışlarınız" dedi.

Çataklı ayrıca, 'nin yaptığı ve ikna yoluyla teslim olan teröristlerin terör örgütü içerisinde yaşadıklarını anlattığı "Yol Ayrımı" belgeselini de paylaştı.

ARTI TV YALANI YAYDI!
Yalan haberi terör destekçisi ARTI TV'nin yaydığı ortaya çıktı