Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.10.2020 16:17
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.10.2020 17:06
ABONE OL

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan Sakarya gaz sahasındaki sondaj faaliyetlerini sonlandırdı

Son dakika haberine göre, Başkan , Sakarya gaz sahasındaki sondaj faaliyetlerini yürüten Fatih gemisinin personeline seslendi ve sondaj faaliyetlerini sonlandıran talimatı verdi. Erdoğan, "Şahsım ve milletim adına hepinize teşekkür ediyorum. Barbaros da, de ve Kanuni de çalışan ekiplerimize de tüm kalbimle teşekkür ediyorum, bundan sonraki görevlerinizde muvaffakiyetler diliyorum." dedi.


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya gaz sahasındaki sondaj faaliyetlerinin tamamlanması talimatını verdi.Başkan Erdoğan ve beraberindeki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Fatih Gemisi'nde incelemelerde bulundu.

Erdoğan, Fatih Gemisi'nde Sondaj Yönetim Odası'nda çalışmaları yürüten personele seslenerek, Sakarya gaz sahasındaki sondaj faaliyetlerinin tamamlanması talimatını verdi.

"Sakarya gaz sahasında 20 Temmuz'da başladığımız sondaj faaliyetlerimizi bugün nihayetlendirdik. Hamdolsun Allah'a." ifadelerini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimize yıllarca hasretle beklediği müjdeyi sizlerin gayretli ve başarılı çalışmaları sonucu vermiş bulunuyoruz. Şahsım ve milletim adına hepinize teşekkür ediyorum. Barbaros'ta , Oruç Reis'te, Yavuz'da ve Kanuni'de çalışan ekiplerimize de tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Bundan sonraki görevlerinizde muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah'a emanet olun."


Erdoğan, Fatih Gemisi'nde yerli ve milli imkanlarla üretilen uzaktan kumandalı ileri teknoloji denizaltı robotu "KAŞİF"i de inceledi.

Sondaj faaliyetlerini yürüten ekip de Başkan Erdoğan'a şükranlarını sundu.