Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.09.2020 19:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.09.2020 19:47
ABONE OL

Oda ’nin sakladığı gerçek! 'Akademisyen' kullanıcısı çıktı

önünde çektirdiği silahlı fotoğraf ile gündeme gelen araştırma görevlisi Anıl Varol’un ’nün kriptolu haberleşme uygulaması kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan Varol’un ‘üniversiteden istifa ettiği’ bilgisi bugün Oda ’de yayınlandı. Oda TV’nin gözaltına alınan Varol’un Bylock kullanıcısı olduğunu görmezden gelmesi dikkat çekti.

Oda TV’nin sakladığı gerçek ortaya çıktı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF)'nde bu yıl akademisyen olarak göreve başlayan Murat Anıl Varol'un 2016 yılında Ankara Ünivertsitesi Hukuk Fakültesi önünde elindeki oyuncak silahla çektirdiği fotoğraf gündeme gelmişti.

FETÖ SORUMLUSU ÇIKTI
Oda TV'nin bugün istifa ettiğini yazdığı Murat Anıl Varol ile ilgili skandal bir gerçek ortaya çıktı. Varol'un öğrencilik yıllarında Fetullahçı Terör Örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği belirlendi.

BYLOCK KULLANMIŞ
Engin kod adını kullandığı öğrenilen Varol'un 2013 sonrasında 'renklenerek' milliyetçi olarak bilinen kimseler ile arkadaşlık edip kendisini gizlediği ve örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock listesinde yer alan babasının üzerine kayıtlı GSM hattının gerçek kullanıcısı olduğu anlaşıldı.

Varol'un Bylock üzerinden binlerce iletişim kaydının bulunduğu belirlendi. Bu tespitler ardından şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi. Emniyetteki işlemleri ardından savcılığa sevk edilen şüpheli burdaki işlemleri ardından tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi. Hakimlik ise sorgusunu yaptığı Varol'u serbest bıraktı. Bu durum adli çevrelerce yadırgandı.

Oda TV bu gerçeği bilmesine rağmen haberine taşımayıp yalnızca istifa ettiğini yazması dikkat çekti.

FETÖ'NÜN YAPTIĞI RENKLENDİRME NEDİR?
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), üyelerini deşifre olmamaları için "renklendirme" yöntemiyle tarikatlara ve bazı partilere sızdırıp kamufle etmeye çalıştığı ortaya çıkmıştı.