Oda TV'nin pazarladığı çocuk istismarcısı Fatih Nurullah hakkında flaş gelişme

Oda TV'nin 2016'dan bu yana "Uşşaki Tarikatı Lideri", "Fatih Nurullah Efendi" ve "Fatih Nurullah Efendi ve Cemaati" olarak pazarlandığı Fatih Nurullah kod adlı çocuk istismarcısı Eyüp Fatih Şağban hakkında hazırlanan iddianame sonrası düzenlenen tensip zaptı ile birlikte duruşma günü de belli oldu.

Giriş Tarihi 08 Eylül 2020, 09:58 Güncelleme 08 Eylül 2020, 10:03
Oda TV’nin pazarladığı çocuk istismarcısı Fatih Nurullah hakkında flaş gelişme

İÇİNDEKİLER

Sakarya'da 12 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği suçlamasıyla tutuklanan Eyüp Fatih Şağban (58) hakkındaki iddianame Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Düzenlenen tensip zaptıyla birlikte duruşma günü de belli oldu.

Şağban 13 Kasım'da ilk kez hakim karşısına çıkacak. Hakkındaki iddianamedeki suçlamalar yüzüne okunarak yargılama başlayacak.

Mağdur çocuğun Adli Tıp Kurumu'na sevk edilip edilmeyeceğine ise davanın görüleceği Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi karar verecek.

Kendisini 'Uşşaki Tarikati Lideri' olarak tanıtan ve Fatih Nurullah adını kullanan 58 yaşındaki Eyüp Fatih Şağban 'çocuk istismarı' suçundan tutuklanmıştı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca E.F.Ş. hakkında hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 4 sayfalık iddianamede, "zincirleme şekilde çocukların cinsel istismarı" suçundan 15 yıldan 40 yıl 1 ay 15 güne kadar, "çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.