Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.09.2020 09:01
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.09.2020 12:05
ABONE OL

Son dakika: 'da evlat nöbeti tutan bir aileye daha güzel haber

Son dakika haberine göre, ’ın, ’liler tarafından dağa kaçırılmaya çalışılan oğlu için başlattığı evlat nöbeti, çığ gibi büyüdü. Bir ailenin daha evlat hasretinin sona erdiği bildirildi. 20 Eylül 2019 tarihinden günümüze kadar HDP il binasında evlat nöbeti tutan baba Fahrettin Akkuş oğlu Erkan için eyleme katılmıştı. Akkuş'un mücadelesi sonuç verdi ve oğlu güvenlik güçlerine teslim oldu. Oğluna kavuşacak olan Fahrettin Akkuş, "Çok mutluyum, hep üzüldüm. Bir senedir burada mücadele ettik, mücadelemiz boşuna gitmedi. Allah büyüktür. Devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum, onlar olmasa biz burada bekleyemezdik." dedi.


'da annelerin ve babaların bekleyişi devam ederken evlat nöbetindeki bir aileye daha güzel haber geldi. Yürekli annelerden birinin daha evlat hasreti bitecek. Bugün bir aile daha evladına kavuşacak.

Bugün evladına kavuşacak baba Fahrettin Akkuş, 20 Eylül tarihinde il binası önüne gelip oğlu Erkan için eyleme katılmıştı. Mücadele sonuç verdi ve oğlu güvenlik güçlerine teslim oldu.


AĞLAMAKTAN KENDİMİ TUTAMADIM
Baba Akkuş, "Çok mutluyuz. 5 senedir hep ağladım hep üzüldüm. 1 senedir mücadele ettim mücadelemiz boşuna gitmedi. Ağlamadan kendimi tutamıyorum. İnşallah hepsi gelsinler. 4 gün önce benim rüyama geldi dedi baba yoldayım geliyorum. Dün bana telefon geldi Emniyet tarafından senin çocuk teslim oldu diye. Ben telefonda ağlamaktan kendimi tutamadım." dedi.

YENİDEN DÜNYAYA GELMİŞ GİBİ OLDUM
Anne Akkuş ise, "Yeniden dünyaya gelmiş gibi oldum. Bir tane oğlum vardı onun yeri bugün doldu. Yeni bugün dünyaya geldi. Haberi duyunca inanamadım. Hasta yatağımdan kalktım geldi. Allah devletimizden razı olsun. Benim gibi annelerin inşallah Rabbim gözyaşlarını dindirsin." ifadelerini kullandı.
4 YIL ÖNCE DAĞA KAÇIRILMIŞTI
Alınan bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün ikna çalışması sonucu Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önünde bekleyen Akkuş ailesinin 4 yıl önce dağa kaçırılan oğlu Erkan Akkuş, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Müjdeli haberi alan aile, ikamet ettikleri İstanbul'dan Diyarbakır'a geldi. Anne ve baba Akkuş'un gün içerisinde oğluyla buluşturulacağı öğrenildi.

Anne Meryem Akkuş gazetecilere yaptığı açıklamada, evladına kavuşacağı için büyük mutluluk yaşadığını söyledi.

Kendilerine destek olan herkese teşekkür eden Akkuş, şöyle konuştu:

"Allah devletimizden ve emniyet güçlerimizden razı olsun. Ayaklarına taş değdirmesin. Bir evladımız vardı onu büyüttük ancak böyle olacağını bilmiyorduk. Bu bataklığa nasıl girdi, onu nasıl götürdüler bilemedik. Hamdolsun Rabbimizden hiç umudumuzu kesmedik. Allah'a sığındık. Eylemde olanların hepsine Rabbim bu sevinci yaşatsın. İnşallah eylemdeki herkes evladıyla buradan dönüp evine gider. Çok sevinçliyim, sevinçten konuşamıyorum."


"SANKİ YENİDEN DÜNYAYA GELDİM"
Baba Fahrettin Akkuş ise oğlunun terör örgütünden kaçıp güvenlik güçlerine teslim olduğuna ilişkin bilginin dün kendisine iletildiğini söyledi.

Önce inanamadığını teyit etmek için güvenlik güçleriyle ikinci kez görüştüğünü aktaran Akkuş, şunları kaydetti:

"Sanki yeniden dünyaya geldim. Hasta halimle yataktan kalktım, geldim. Ben yıldır neler çektim, felç geçirdim. Sürekli ağlıyordum. Ciğerim yanmıştı. Ailemizde huzur kalmamıştı, sürekli ağladık. İnşallah diğer aileler de çocuklarına kavuşur. Bu acı kolay değil. Kararlı davrandım, oturma eyleminde sürekli yer aldım. Allah devletimize zeval vermesin. Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve Diyarbakır emniyetine teşekkür ediyorum. Oğlumun tırnağını dünyalara değişmem. Çok mutluyum."

Bu arada evlat nöbetinin birinci yılında Erkan Akkuş'un da güvenlik güçlerine teslim olmasıyla Diyarbakır annelerinden evladına kavuşan aile sayısı 16'ya yükselmiş oldu.