Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.08.2020 17:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.08.2020 17:40
ABONE OL

'nin skandalına 'den : Memlekete bir çivi çakmadıkları gibi yapılanları da söküyorlar

'li , Kültür ve Bakanlığı'nın 'ndeki restorasyon çalışmalarını baltalamak için skandal bir hamle yaptı. İBB Başkanı 'nun talimatı ile bölgeye giden İBB ekipleri meydan ve Galata Kulesi'nin ışıklarını kesti. İBB'nin restorasyonu engellemeye yönelik bu hareketine AK Part göstererek, "Bu nasıl bir nefret? Memlekete bir çivi çakmadıkları gibi yapılanları da söküyorlar" ifadelerini kullandı.

Galata Kulesi skandalına AK Parti'den sert tepki
, Kültür ve Bakanlığı'nın 'ndeki restorasyon çalışmalarını engellemek için skandal bir hamle yaptı. 'nun talimatı ile çalışmalara engel olmak isteyen ekipler bölgenin ve kulenin elektriklerini kesti. 'nin bu hareketi sosyal medyada büyük tepki çekti.

BAKANLIK ANINDA ÇÖZÜM ÜRETTİ
İBB'nin tepki çeken hareketi sonrası Bakanlık çalışanları anında çözüm üretti. Çalışmaları sekteye uğratmak isteyen İBB'ye fırsat verilmedi ve çalışmalar süratle devam etti.

AK PARTİLİ MUŞ'TAN SERT İFADELER: BU NASIL BİR NEFRET?
Galata Kulesi'nde yaşanan büyük rezaletin ardından Twitter'dan açıklamada bulundu. Muş çok sert ifadeler kullandı.

Muş, olayın görüntülerini paylaşarak, "İBB'yi yöneten CHP zihniyetinin habisliğine bakar mısınız? Galata Kulesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı uhdesine geçince CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ışıklandırma direklerini sökmüş. Bu nasıl bir nefret? Memlekete bir çivi çakmadıkları gibi yapılanları da söküyorlar!" ifadelerini kullandı.

EBABİL KUŞLARINA DUYARSIZ KALINMADI
Geçtiğimiz günlerde Galata Kulesi'ndeki restorasyon çalışmaları, ebabil kuşlarının zarar görmemesi için durmuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Galata Kulesi'nde yürütülen müzeleştirme çalışması sırasında ebabil kuşlarına duyarsız kalamazdık. Kulenin dış bakımına, kuşların göçme vaktine kadar ara veriyoruz." ifadelerini kullanmıştı.