Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.08.2020 17:33
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.08.2020 19:13
ABONE OL

'nda korku dolu anlar! Yolcu otobüsünde yangın çıktı

Çekmeköy 'nda yolcu otobüsünde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Otobüsteki 20 yolcu tahliye edilerek olası facia önlendi. Yol Ankara istikametinde bir süre trafiğe kapatılırken, otobüs tamamen yandı.

Yangın, saat 17.30 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu Ankara istikametinde ilerleyen İstanbul-Diyarbakır seferi yapan yolcu otobüsünde çıktı. Motor kısmında başlayan yangını fark eden şoför otobüsü durdurarak içindeki 20 yolcuyu tahliye etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalelisiyle yangın söndürüldü. Polis ekipleri güvenlik önlemi alarak yolu trafiğe kapattı. Otobüs tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ekipleri, bir süre soğutma çalışması yaparak çalışmalarını tamamladı. Çalışmaların tamamlanması ve yolun açılmasıyla trafik normal akışına döndü.

Otobüsteki 20 yolcu yangından kurtulurken, yolcular dehşet anlarını anlattı.

Yangın, Çekmeköy'de Kuzey Marmara yolu Çamlık mevkiinde saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Diyarbakır'dan İstanbul'a yolcu taşıyan TEMSA marka yolcu otobüsünün motor kısmında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Alevlerin çoğalmasıyla yolcu otobüsü alev topuna döndü. Otobüste bulunan yolcular şoförün durumu fark etmesi üzerine yangından son anda kurtuldu.

Yanan otobüsün yolcuları ise o anları anlattı. Alevlere teslim olan otobüsün muavini, "Araba seyir halindeyken duman çıktı. Araba alev aldı. Arabayı sağ çektik. 23 kişiydik" dedi.

Otobüsün yolcularından biri ise, "Nişanlımı görmeye gelmiştim. Birden bire dumanlar yükseldi arka taraftan. Allahtan süren arkadaşımız sakindi. Panik yapmadan aracı park etti. Park edince bizi dışarı çıkardılar. Alevler yükseldi, patlamaya başladı. Öldürmeyen Allah öldürmüyor" dedi.

Olayı yaşayan bir diğer yolcu, "Yola çıktıktan iki saat sonra arabanın klimaları çalışmıyordu. Havalandırmaları da havalanmıyordu. Ön tarafa geldik orası serin diye. Baktık arkada yangın çıktı. Araba da hızlı geliyor. Şoförün soğukkanlı olması çok iyi oldu. Arabaya birden frene bassa takla da atardı. Birden büyük alev aldı arabanın arkasından muhtemelen" diye konuştu.