Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 04.08.2020 18:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.08.2020 19:25
ABONE OL

Son dakika: 'dan flaş kararı! Aydın, , ve için seyahat uyarısı kaldırıldı

Son dakika haberi... , Kovid-19'dan dolayı 'ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını Aydın, , ve için kaldırdı. Yapılan açıklamada tatilcilerin Almanya’ya dönmeden 48 saat içinde zorunlu PCR testi yapmaları da içerdiği anımsatıldı.

Almanya'dan flaş Türkiye kararı!

Dışişleri Bakanlığının internet sayfasında yer alan açıklamada, Aydın, , ve için seyahat uyarısının kaldırıldığı belirtildi.

Almanya, böylelikle 'deki bu bölgelere gidecek tatilcilere yeşil ışık yaktı.

ALMANYA'YA DÖNMEDEN ZORUNLU PCR TESTİ
Türk hükümeti tarafından hazırlanan turizm ve hijyen tasarısına sıkı şekilde bağlı kalınması şartıyla seyahat uyarısının kaldırıldığı belirtilen açıklamada, tasarının tatilcilerin Almanya'ya dönmeden 48 saat içinde zorunlu PCR testi yapmaları da içerdiği anımsatıldı.

Almanya, Kovid-19 nedeniyle 31 Ağustos'a kadar Avrupa Birliği (AB) ve Schengen Bölgesi dışındaki 160 ülke için seyahat uyarısında bulunmuştu.

Türkiye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması için Dışişleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yoğun çaba sarf etmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geçen ay başkent Berlin'de mevkidaşlarıyla görüşmüştü.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY'DAN AÇIKLAMA
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Almanya'nın Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla'yı kapsayan turistik bölgelerine yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırdığını duyurdu.

Bakan Ersoy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Almanya; Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla'yı kapsayan turistik bölgelerimize yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırdı. Türkiye olarak 'Sağlıklı Turizm Sertifika Programı' ile Alman misafirlerimizi ağırlamaya hazırız" dedi.