Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 01.08.2020 22:16
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 02.08.2020 04:05
ABONE OL

ve ’nda kasapların kaçması CHP - ittifakını ortaya çıkardı!

’ne ait ve ’nda kasapların kaçması, kesilmeyi bekleyen kurbanlıklar ve vatandaş kesim alanında ortada bırakılması kamuoyunda tepkiyle karşılandı. Kasapların kaçması, 31 Mart yerel seçimlerinde başlayan CHP - ittifakını ortaya çıkardı. SABAH'tan Kenan Kıran'ın haberi...

CHP - Saadet Partisi ittifakına kanıt!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı'nda kasapların kaçması, kesilmeyi bekleyen kurbanlıklar ve vatandaş kesim alanında ortada bırakılması kamuoyunda tepkiyle karşılandı. Kasapların kaçması, 31 Mart yerel seçimlerinde başlayan CHP-Saadet Partisi ittifakını ortaya çıkardı.

İMAMOĞLU, SAADET PARTİSİ'NE YAKINLIĞIYLA BİLİNEN FİRMAYA KİRALADI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun; Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı'nı Saadet Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş.'ye kiraladığı öğrenildi. Söz konusu firmanın; çok düşükle Afganistanlı ve Pakistanlı işçileri çalıştırdığı, kasaplık konusunda ehliyeti olmayan kişilerin kesimi bırakıp kaçtığı ifade edildi.

ŞİRKET İNTERNET SİTESİNİ KAPATTI!
Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş.'de yönetim kurulunun; Saadet Partisi'ne yakın Anadolu Gençlik Derneği yöneticileri olduğu öğrenildi.

Şirket; Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı'nındaki kasapların kesimi bırakıp kaçmasının ardından internet sitesini kapattığı öğrenildi.

   ŞİRKETİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ AGD'DE YÖNETİCİ
   Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş.'de yönetim kurulunda Ali Uğur Bulut, Yusuf Yalçın, Hüseyin Bal, Erdal Yılmaz, İbrahim Kalaycı ve Abdullah Altıntepe yer alıyor. Şirketin yönetim kurulu üyelerinin Anadolu Gençlik Derneği'nde yöneticilik yapması dikkat çekiyor.


   Ali Uğur Bulut (Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi): Milli Gençlik Vakfı'nda çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şube Başkan yardımcılığı yaptı.

   Yusuf Yalçın (Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi): Lise ve üniversite eğitimi esnasında MGV bünyesinde (Üniversite Komisyon Başkanlığı vb.) çeşitli görevlerde bulundu. 1995-1996 yıllarında MGV Avcılar İlçe Başkanlığı, 2007-2012 Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2012 yılından itibaren AGD İstanbul Şube İl Sekreteri, 3. Bölge Başkanlığı ve halen görevde bulunduğu İnsan Kaynakları Komisyon Başkanlığı görevini yürütmekte.

   Hüseyin Bal (Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi): Lise yıllarında Anadolu Gençlik Derneği Çarşamba Şubesi'nde Orta Eğitim ve Tanıtma Başkanlığı görevinde bulundu. AGD İstanbul Şubesi'nde İdare Amirliği, Özel Kalem, İl Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. 2014 Mayıs ayından bu yana AGD Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta.

   Erdal Yılmaz (Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi): MGV döneminde başlayan teşkilat hayatı, MGV Mahalle Başkanlığı, MGV Belde Başkanlığı, Anadolu Gençlik Derneği Belde Eğitim Başkanlığı, AGD Belde Başkanlığı, AGD ilçe başkanlığı olarak değişik kademelerde görev aldı. Halen Çalışan Gençlik Komisyon Başkanlığı göreviyle AGD İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta.

     İbrahim Kalaycı (Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi): Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanlığı'nda görev yapıyor.

     Abdullah Altıntepe (Sadabad Lojistik Eğitim ve Danışmanlık ve Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi): 1993 yılında Avcılar MGV'de ilçe yönetiminde göreve başladı. 1997-2001 yılları arasında Avcılar MGV'de Orta Eğitim Başkanlığı'nı yürüttü. 2001 yılında Tuzla Anadolu Gençlik Derneği'nde görevine devam etti. 2004-2006 yıllarında AGD Tuzla İlçe Başkanlığı yaptı. 2008 yılında AGD İstanbul İl Yürütme Kurulu üyeliği görevine getirildi. 2011 yılı itibarıyle AGD İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak İnsan Kaynakları Komisyon Başkanlığı, Orta Öğretim Komisyon Başkanlığı, Halkla İlişkiler Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. Şu an AGD İstanbul Sekretarya Komisyon Başkanlığı'nı yürütmekte...

     KESİM ALANI GEÇTİĞİMİZ SENE DE SAADET PARTİSİ'NE YAKIN ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ'NE KİRALANMIŞTI
     İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı'nı, geçtiğimiz sene de Saadet Partisi'ne yakın Anadolu Gençlik Derneği'ne (AGD) kiralamıştı. İstanbul'da bulunan kurbanlık satış ve kesim alanlarının Saadet Partisi'ne yakın şirketlere verilmesi; "CHP ve Saadet Partisi arasında 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde başlayan ittifak devam ediyor" şeklinde yorumlandı.

     İMAMOĞLU; "MODERN BİR ŞEHRİN GÖBEĞİNDE KURBANLIK SATIŞ VE KESİM ALANININ NE İŞİ VAR?" DEDİ AMA…
     Ekrem İmamoğlu; Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı hakkında, "Elbette açmayız. Zaten böyle modern bir şehrin göbeğinde kurbanlık satış ve kesim alanının ne işi var?" ifadelerini kullanmıştı. İmamoğlu'nun; etrafa pis kokuların ve sineklerin oluşturduğu Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı'nı iki senedir kullanıma açmasına vatandaşlar tepki gösteriyor.

     KESİM ALANI; BAŞAKŞEHİR MİLLET BAHÇESİ, MERKEZ CAMİİ VE MİLLET KIRAATHANESİ'NİN HEMEN YANINDA…
     İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı; Kayaşehir Meydanı'nın karşısında bulunuyor, yanında ise Başakşehir Millet Bahçesi, Merkez Camii ve Millet Kıraathanesi bulunuyor.

     KARTOĞLU, İBB ADINA ÖZÜR DİLEDİ!
     Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu
     ; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından paylaşımda bulundu ve "Kurban alanıyla ilgili şimdiye kadar bize telefon, mail ve bizzat ulaştırdığınız şikâyetleri sizin adınıza İBB yetkililerine buradan aktarıyorum. İBB yetkilileri inşallah bu sorunu çözerler. Yaşadığınız mağduriyetlerden dolayı İBB adına ben sizlerden özür diliyorum" dedi.

       "EKREM İMAMOĞLU SÖZ VERDİ AMA SÖZÜNDE DURMADI…"
       Yasin Kartoğlu; Ekrem İmamoğlu ve İBB yetkililerinin sözlerinde durmadığını dikkat çekti. Kartoğlu, İBB Başkanı İmamoğlu'nun seçimlerden sonra belediyeleri ziyaretleri kapsamında kendilerini de ziyaret ettiğini ve bu görüşmeler sırasında, "Kurbanlık Alanı'nı artık açmayın. Halktan çok şikâyet var" denilmesi üzerine, "Elbette açmayız. Zaten böyle modern bir şehrin göbeğinde kurbanlık satış ve kesim alanının ne işi var?" şeklinde ifadeler kullanmasına rağmen sözünde durmadığını hatırlattı.

       BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE DİLEKÇE VERDİ
       Başakşehir Belediyesi'nin; geçen yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe vererek Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı kullanıma açılmaması için dilekçe verdiği öğrenildi. Başakşehir Belediyesi'nin İBB'ye verdiği dilekçede; "Biz kurmayacağız, siz de kurmayın. Halkın büyük tepkisi var" ifadeleri yer aldı.

       İBB yönetiminin söz konusu dilekçeyi görmezden geldi ve iki senedir Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı kullanıma açılıyor.

       İKİ YILDA BİRÇOK KONUT PROJESİ TAMAMLANDI
       Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı'nın çevresinde yaklaşık iki senedir birçok konut projesi hayata geçti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Başakşehir Millet Bahçesi, Merkez Camii ve Millet Kıraathanesi açıldı.

       İstanbul'da şehir hastanesinin de güzergahında bulunduğu Başakşehir-Kayaşehir metro hattının yapımını da devam ediyor.

       BAŞAKŞEHİR MİLLET BAHÇESİ AÇILDI
       Kayaşehir Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı'nın hemen yanında bulunan Başakşehir Millet Bahçesi, 37 bin metrekarelik kent meydanının hemen yanında 360 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Başakşehir Millet Bahçesi, 17 Kasım 2018 tarihinde açıldı.

       BAŞAKŞEHİR MİLLET KIRAATHANESİ AÇILDI
       Başakşehir Millet Bahçesi içinde kurulan ve İstanbul'un en büyüğü olma özelliği taşıyan Başakşehir Millet Kıraathanesi; 14 Mart 2019 tarihinde açıldı. Açılışta konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Millet Kıraathanesi yaklaşık 2 bin 500 metre kare inşaat alanına sahip, içerisinde 100 bin kitap var. Bu kitapların 60 bini basılı kitap, yaklaşık 20 bini dijital kitap, 18 bini sesli kitap, 102 tane de kabartmalı kitabımız var. Yani engelli kardeşlerimiz de burada kitapları okuyarak ders çalışabilecekler" demişti.

       BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ AÇILDI
       Kayaşehir'de Türkiye'nin 3. büyük ve İstanbul'un en büyük hastanesi olarak inşa edilen İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açıldı. 21 Mayıs 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafında açılışı yapılan hastane; 10 bloktan oluşuyor, 456'sı yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip.

       İMAMOĞLU, BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ'NİN YOLLARINI YAPMAMIŞTI
       CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarını yapmayacağını açıklamıştı.

       İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: BÜTÇEMİZ YOK, BAĞLANTI YOLLARINI YAPAMAYIZ

       İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Murat Kalkanlı'nın 11 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Valiliği'ne gönderdiği yazıda; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Başakşehir Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarıyla ilgili çalışma yapamayacağı belirtilerek, "Kurumumuzun içinde bulunduğu ekonomik koşullar ve 2020 bütçemiz dikkate alındığında söz konusu talebin tarafımızca yerine getirilmesi mümkün görülmemektedir.." denildi.

       ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI; HASTANE YOLLARINI YAPTI
       Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin yolları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca yapılmıştı.

       BAŞAKŞEHİR-KAYAŞEHİR METRO HATTI YAPILIYOR
       İstanbul'da şehir hastanesinin de güzergahında bulunduğu Başakşehir-Kayaşehir metro hattının yapımını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Başakşehir-Kayaşehir metro hattını da bütçesi olmadığı iddiasıyla yapmayacağını açıklamıştı.

       İstanbul'un Avrupa yakasındaki Başakşehir ilçesine bağlı olan Kayaşehir'in, kentin iki ucunda kurulacak yeni şehir projelerinden birinin merkezinde olacağı ifade ediliyor.

       KENAN KIRAN / SABAH