Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.06.2020 23:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.06.2020 23:39
ABONE OL

Algı operasyonuna soyunan trollük yaparken yakalandı!

Başkan Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrasındaki konuşmasında LGBT’lilerle ilgili sapkınlığa dikkat çektiği cümleleri sitesi hesabı alıntıladı. Ancak hesap kullanıcısı Başkan Erdoğan’a tepki göstermek için yazdıklarını trol hesaptan değil T24 sitesinin hesabından paylaşınca UMED Başkanı sosyal medyadan bu duruma dikkat çekti. Değirmenci, “Trollük.. @t24comtr hayırdır sen? Trol hesabından kendi resmi hesabına yorum yazıp, algı denerken, hesaplar karıştı, kirli (!) hesabın da böylelikle boşa çıktı” dedi. Algı operasyonlarıyla ünlü T24'ün trol hesabı da deşifre olmuş oldu. SABAH'tan Damla Kaya'nın haberi...

T24 trolü böyle deşifre oldu

Başkan Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasındaki konuşmasında LGBT'lilerle ilgili sapkınlığa dikkat çektiği cümleleri T24 sitesi hesabı alıntıladı.

T24 sitesinin hesabından algı operasyonu maksatlı şöyle bir tweet atıldı: "LGBTİ+'lar için 'sapıklık' deyip, milleti tavır almaya davet ederken, aynı cümle içinde "Türkiye'yi demokraside dünyanın en büyükleri arasına sokmakta kararlıyız" kullanılıyor. Sağ siyaset algı yönetimi bu olsa gerek." Kısa süre sonra kaldırılan tweetin aynısını bu sefer 'Reichsturm' isimli trol hesabın yazması dikkat çekti.

KİRLİ HESAP DEŞİFRE OLDU
Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci de T24 sitesinin daha sonra bu tweeti sildiğini belirterek, T24 sitesinin hesabını kullanan kişinin trol hesabının olduğunu söyledi. Değirmenci, "Trollük.. @t24comtr hayırdır sen? Trol hesabından kendi resmi hesabına yorum yazıp, algı denerken, hesaplar karıştı, kirli (!) hesabın da böylelikle boşa çıktı" diyerek iki ayrı tweeti paylaştı.

Böylece T24 sitesi hesabı ve trol hesabı deşifre olmuş oldu.

DAMLA KAYA / SABAH