Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.06.2020 22:05
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.06.2020 22:30
ABONE OL

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien ile görüştü

, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Büyükelçi ile görüştü. Görüşmede, ve ’deki güncel gelişmelerin yanı sıra koronavirüs ile mücadele süreci, terörle mücadele ve son günlerde ABD'de yaşanan gösterileri ele alındı.

Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme

, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Büyükelçi ile görüştü.

ELE ALINAN KONULAR
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Büyükelçi Robert C. O'Brien arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, ve 'deki güncel gelişmelerin yanı sıra koronavirüs ile mücadele süreci, terörle mücadele ve son günlerde ABD'de yaşanan gösterileri ele alındı.

HAFTERİN HUKUK DIŞI SALDIRILARI DURDURULMALI
Libya'da öncülüğünde siyasi çözümün sağlanması ve süreci dahil bütün anlaşmalarını ihlal eden darbeci Hafter'in hukuk dışı saldırılarının durdurulması gerektiği ifade edildi.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDEKİ DENEYİM PAYLAŞILDI
Suriye'de siyasi çözümü sağlamak adına, anayasa çalışmalarının hızlandırılması ve 'de sağlanan ateşkesin sürdürülmesi yönündeki ortak görüş yinelendi. 'nin koronavirüs ile mücadele sürecindeki deneyimi paylaşıldı ve salgınla mücadele kapsamında sağlık alanında işbirliğinin arttırılması konusunda mutabık kalındı.

ABD'DE YAŞANAN OLAYLAR
Siyahi bir Amerikan vatandaşının polis tarafından öldürülmesi sonrası yaşanan hadiseler, ırkçılık ve vandalizm konuları ele alındı.