Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.05.2020 23:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2020 00:22
ABONE OL

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan paylaşımı

Son dakika haberi...Başkan Erdoğan 'a ilişkin paylaşımda bulundu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 27 Mayıs darbesini ve 'i idam eden bu zihniyeti unutmayacağız diyen Başkan Erdoğan, "Aslında Gazi Mustafa Kemal'in "muasır medeniyetlerin üzerine çıkma" hedefine de ihanet anlamına gelen bu darbeyi gerçekleştiren zihniyetin, bugün maalesef halen kalıntılarına rastlamaktayız." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan 27 Mayıs paylaşımı

Son dakika haberi...Başkan Erdoğan 'a ilişkin paylaşımda bulundu.

Başkan Erdoğan paylaşımında, "60 yıl önce demokrasi tarihimize çalınan kara lekeyi, millî iradeye vurulan 27 Mayıs darbesini, Türkiye için mücadele eden demokrasi kahramanlarını haksız şekilde idam eden zihniyetin bu ülkeye karşı yaptığı en büyük kötülük olarak hatırlayacağız." ifadelerine yer verdi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamarı şu şekilde:

60 yıl önce demokrasi tarihimize çalınan kara lekeyi, millî iradeye vurulan 27 Mayıs darbesini, için mücadele eden demokrasi kahramanlarını haksız şekilde idam eden zihniyetin bu ülkeye karşı yaptığı en büyük kötülük olarak hatırlayacağız.

Aslında Gazi Mustafa Kemal'in "muasır medeniyetlerin üzerine çıkma" hedefine de ihanet anlamına gelen bu darbeyi gerçekleştiren zihniyetin, bugün maalesef halen kalıntılarına rastlamaktayız.

Bugün halen bu zihniyet milletin bizatihi kendisini aşağılayan; demokrasimizi ve bağımsızlığımızı darbeyle tehdit eden; yalanlarla, iftiralarla bu ülkenin evlatlarını birbirine düşürmeyi amaçlayan bir yapıda, Türkiye'nin kutlu yürüyüşünü engellemeye çalışmaktadır.

Medeniyetimizin son kalesini, mazlumların tek umudunu, evimizi, yurdumuzu, göz bebeğimizi, yani Türkiye Cumhuriyeti'ni ve demokrasimizi bu darbeci zihniyete karşı korumak ve hep bir adım ileriye taşımak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Başta darbeciler tarafından haksız şekilde idama mahkum edilen merhum Başbakan ve arkadaşları olmak üzere, 27 Mayıs darbesinin tüm mağdurlarını rahmetle ve saygıyla yâd ediyorum. Yaşasın Demokrasi ve Özgürlükler. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.