Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 05.05.2020 00:20
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.05.2020 00:20
ABONE OL

CNN 'nin filyasyon sistemindeki başarısını dünyaya örnek gösterdi

Koronavirüsle mücadele kapsamında dünyaya örnek olan , filyasyon çalışmalarıyla da dikkat çekti. Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz Koordinasyonunda başarıyla yürütülen filyasyon çalışmalarını yerinde görüntüleyen ekibi İstanbul'daki sistemi dünyaya örnek gösterdi.

CNN filyasyon sistemine dünyaya örnek olarak gösterdi

ekibi 'a gelerek 'nin sağlık sistemi hakkında çalışma gerçekleştirdi. Koronavirüsle mücadele kapsamında dünyaya örnek olan Türkiye, filyasyon çalışmalarıyla da dikkat çekti.

ABD'nin ünlü medya kuruluşu CNN International, vaka takip sistemi olarak adlandırılan filyasyon yöntemi hakkında bilgi aldı. Türkiye'nin koronavirüsle mücadeledeki başarısını araştırarak dünyaya duyuran CNN International ekibi, filyasyon çalışmalarını inceledi.

DÜNYAYA ÖRNEK OLARAK GÖSTERİLDİ
Türkiye'nin vakaları ve çevresini nasıl takip ettiğini aktaran CNN International, İstanbul'da gördüklerine hayran kaldı. CNN International ekibi, Türkiye'nin sağlık sistemin olduğu gibi filyasyon çalışmalarını da dünyaya örnek olarak gösterdi.CNN ekibinin yaptığı haberle ilgili olarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Dünyaya örnek mücadelemizi; 212 ülkede yayın yapan ve 1.5 milyardan fazla insana ulaşabilen CNN International haber kanalı; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğümüz Koordinasyonunda başarıyla yürütülen filyasyon çalışmalarını yerinde görüntüleyerek, tüm dünyadaki izleyicilerine duyurdu." ifadelerine yer verildi.