Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.04.2020 00:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.04.2020 14:40
ABONE OL

, ' li terörist 'a sahip çıktı!

Cumhuriyet Savcısı ’ı şehit eden ’lilere silah temin eden , cezaevinde başlattığı ölüm orucunun 297. gününde hayatını kaybetti. ’nin en üst düzeydeki yönetiminde bulunan grup başkan yardımcıları DHKP-C terör örgütünün emriyle başlatılan ölüm orucunda nedeniyle ölen ’a sahip çıktı. Grubu’ndan Dr. ve Mehmet Muş’tan sosyal medyadan sert cevap geldi. İşte CHP’nin terör örgütü DHKP-C desteği, AK Parti’nin tepkisi...

CHP, DHKP-C' li teröriste sahip çıktı!

'nda görevli Cumhuriyet Savcısı , makam odasında 'li teröristler ve tarafından şehit edilmiş, suikast için silahı ise DHKP-C'li temin etmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi () mensupları, yargılama sonucu müebbet hapis cezası alan 'ın cezaevinde başlattığı ölüm orucuna destek olmuştu. 297. günün ardından bugün yaşamını yitiren DHKP-C'li Mustafa Koçak'ın hayatını kaybetmesi ardından da CHP'nin en üst düzey yöneticileri teröriste sahip çıktı.

CHP ÖLÜM ORUCUNU KUTSADI
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal sosyal medya hesabından ölüm orucundan hayatını kaybeden DHKP-C'li Mustafa Koçak'a sahip çıktı.

Sarıbal paylaşımında, "Gizli tanık" ifadesiyle 'ileri demokrasinin yargısı!!!!' tarafından müebbete mahkum edildi. "Suçsuzum" çığlıkları duyulmadı. Adil yargılanma talebi için ölüm orucu başlattı. Yine kimse kılını kıpırdatmadı. Adalet diye diye öldü. #MustafaKoçak" dedi.


SAVCI SUİKASTİNE SİLAH TEMİN EDENİ SAVUNDU
CHP Genel Başkan Yardımcısı ise yine sosyal medya hesabından "Gizli tanık ifade verdi; AKP Yargısı müebbete mahkum etti" dedi.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'a silah temin eden Mustafa Koçak için Ağbaba "297 gündür 'Adil yargılama' talebiyle ölüm orucundaki #MustafaKoçak hayata veda etti. Katillerin, tecavüzcülerin, hırsızların serbest bırakıldığı ülkede, 'Suçsuzum' diyen 28 yaşında, 29 kilodaki Mustafa değil, Adalet öldü" diye ölüm orucunu kutsadı.

CHP, BU TERÖRİSTİN VE DHKP-C'NİN AVUKATLIĞINI YAPIYOR
Genel Başkan yardımcısı Dr. , resmi sosyal medya hesabından CHP'nin bu tutumunu şu cümlelerle sert bir cevap verdi: " Şehit Savcımız #MehmetSelimKiraz'ı katledenlere silah temin eden Mustafa Koçak, açlık grevi sonucu öldü. CHP, bu teröristin ve DHKPC'nin avukatlığını yapmaya devam ediyor! Bir de utanmadan; adalet ve oruç kavramlarını zehirli dillerine meze yapmaya kalkıyorlar. Yazıklar olsun!"

NEDİR BU CHP'DEKİ DHKP-C ÇİZGİSİ?
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise CHP'lilerin paylaşımlarına şöyle cevap verdi: "CHP yine DHKP-C'nin avukatlığını yapmış. Savcı Selim Kiraz'ı şehit edenlere silah temin eden DHKP-C'liye sahip çıkmışlar. CHP, DHKP-C'ye gösterdiği hassasiyetin binde birini makam odasında şehit edilen savcımız için gösterdi mi? Nedir bu CHP'deki DHKP-C çizgisi?"

DAMLA KAYA / SABAH