Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 10.03.2020 07:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.03.2020 18:26
ABONE OL

'nün sapkınlığı ortaya çıktı! 'ta izdivaç!

yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalarda şoke eden ayrıntılar ortaya çıkıyor. ’ta izdivaç sorumlularının dahil olduğu ‘’ isiminde bir grup olduğu tespit edildi. Katalog evliliğini gözler önüne seren grupta yer alan mesajlar örgütün sapkınlığını ortaya koydu. Söz konusu grupta, “Akif bey çok seçici bir arkadaş. Ten rengi beyaz olacak, boyu 165’ten yukarı, memleketi civarı olacak, güzel olacak” gibi yazışmalar yer alıyor.

FETÖ'nün sapkınlığı ortaya çıktı! ByLock'ta izdivaç!

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'nün yargıdaki mahrem yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 2014 sonrası mahrem imamlık yapan Serkan K. hakkında "FETÖ yöneticiliği" suçlamasıyla dava açıldı. Savcı tarafından düzenlenen iddianamede, 'Erkan-Süheyl' kod adlı Serkan K.'nın kullandığı ve büyük bölgesine bağlı , , , , il merkezi ve ilçelerinde görevli FETÖ'cü hakim ve savcılardan sorumlu müdür yardımcısı olduğu belirtildi. Şüphelinin 2014 seçimlerinde sözde bağımsız olan FETÖ'cü adaylar lehine çalışmalara katıldığı aktarılan iddianamede, Serkan K.'nın ayrıca örgütü ilgilendiren yargısal dosyaların takibini de yaptığı kaydedildi. Şüpheli K., FETÖ'nün önemsediği davaların takibinin Ankara'daki 'dava takip birimi' tarafından yürütüldüğünü söyledi.

"LOVE" GRUBU
Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, iddianamede, şüphelinin ByLock yazışmalarına da yer verildi. Serkan K.'nın ByLock'unda tespit edilen "" isimli grupta eski hakim ve savcılar olduğu görüldü. Şüpheli söz konusu gruba ilişkin "İzdivaçtan sorumlu olan FETÖ mensuplarının bulunduğu gruptur" dedi. Grupta "Akif bey çok seçici bir arkadaş. Ten rengi beyaz olacak, boyu 165'ten yukarı, memleketi civarı olacak, güzel olacak" gibi yazışmalar tespit edildi. 7-8 ayrı gruptaki 25 hakim ve savcıdan sorumlu olduğunu aktaran ve bir dönem hakim ve savcıların izdivaç sorumlusu olarak görev yaptığını kaydeden Serkan K., katalog evlilikle ilgili şu itiraflarda bulundu: "(..) bekar hakim ve savcılar sorumlu öğretmenleri tarafından tespit ediliyordu. Evlenmek isteyip istemediği, nasıl bir eş aradığına ilişkin tespitler bana getiriliyor, ben de bu bilgileri bilgisayar ortamında kaydedip, şahsın resmiyle birlikte FETÖ'nün izdivaç sorumlusu olan Ankara'daki 'Ertuğrul' kod adlı şahsa kullandığımız programlar üzerinden gönderiyordum."

'DARBE OYUNU'NU PAYLAŞMIŞ
Şüpheli, 15 Temmuz'dan önce FETÖ elebaşı tarafından yazdırıldığı iddia edilen "Darbe Oyunu" kitabının dijital halini de ByLock'tan paylaşmış. Serkan K., bununla ilgili olarak da "Darbe teşebbüsünden kesinlikle önceden haberim yoktu, bana herhangi bir görev verilmedi ve görev teklif edilmedi" iddiasında bulundu.

EŞLEŞTİRME ANKARA'DA
Bölgelerden gelen bilgilerin Ankara'da 'Ertuğrul' kod adlı örgüt mensubunda toplandığını anlatan Serkan K., "Ayda bir Ankara'da yapılan izdivaç toplantılarında birbirine uyan adaylar belirleniyor, daha sonra toplantıda eşleştirilen adaylardan önce erkek olana durum anlatılıyordu. Erkek 'olabilir' derse, konu eşleştiği bayana bildiriliyordu. Bayan da olumlu bakarsa, yüz yüze görüşme sağlanıp evlilik sürecinin takibi yapılıyordu" dedi.