Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.02.2020 14:19
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.02.2020 14:25
ABONE OL

Son dakika: Başkan Erdoğan'ın "vururuz" mesajı dünya basınında!

Son dakika haberi... Başkan bugün AK Parti Grup Toplantısında, "Askerlerimize zarar gelmesi halinde bugünden itibaren ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum" sözleri dünya basınında gündem oldu.


Tansiyonun son günlerde tırmandığı ile ilgili bugün açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan'ın, "Rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum" sözleri uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

İngiltere merkezli uluslararası haber ajansı Reuters, Erdoğan'ın bu açıklamalarını flaş koduyla servis etti. Reuters, "Erdoğan, Türk askerlerine zarar verilmesi durumunda Suriye hükümet güçlerini vuracağını söyledi" başlığını kullandı. Haber ajansının servis ettiği haberde, Erdoğan'ın havadan veya karadan karşılık verileceği belirtildi.

KATAR'DAN NORVEÇ'E DÜNYA BUNU KONUŞUYOR
Katar merkezli da İngilizce yayın yapan internet sitesi üzerinden Başkan Erdoğan'ın sözlerine geniş yer ayırdı. Erdoğan'ın Suriye hükümetine bağlı güçleri vuracağını manşetlerden duyuran Al Jazeera, bu ay içerisinde 12 Türk askerinin şehit düştüğünü ve 2018 yılında Rusya ile imzalanan anlaşma kapsamında 'nin bölgede 12 gözlem noktası olduğunu hatırlattı.

Norveç basını da Erdoğan'ın açıklamalarına geniş yer ayırdı. Ülkenin çok okunan gazetelerinden Aftenposten, "Erdoğan, Suriye rejimini çok sert karşılık vermekle tehdit etti" başlığını tercih etti.

Norveç tabloid gazetesi Verdens Gang da, "Erdoğan, Suriye rejimini tehdit ediyor" başlığıyla gelişmeyi okurlarına duyurdu.

Rusya'da yayın yapan de, Erdoğan'ın açıklamalarına geniş yer ayırdı. RT, "Erdoğan, Şam güçlerinin Türk askerlerini vurması durumunda karşılığın sadece İdlib sınırları içerisinde değil her yerde verileceğini söyledi. Erdoğan, açıklamayı bugün partisinin toplantısında yaptı" ifadesini kullandı.

İnternet üzerinden yayın yapan Al-Masdar News de, "Erdoğan: Türkiye, İdlib'deki Suriye askeri hava araçlarını düşürecek" başlığını kullanarak haber hazırladı.