Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.01.2020 Gazete
ABONE OL

: ’da olmalıyız

Türk siyasetinin önemli ismi , ’nin aksine konusunda tarihi açıklamalar yaptı: Libya’yla yapılan askeri anlaşmamız çok önemli, emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu anlaşmayla elimiz çok güçlendi.

Libya’da olmalıyız
CHP Türkiye'nin ile yaptığı anlaşmalara tepki gösterirken, partinin en önemli isimlerinden Antalya Milletvekili , hükümete tam destek verdi. İşte Baykal'ın açıklamaları:

Bülent Ecevit bana, 'Libya'nın 1 Eylül'de devrim günü var, oraya Türkiye'yi temsilen sen git ihtiyaçlarımızı anlat' dedi. Ben Maliye Bakanıydım. Bir heyet halinde 1 Eylül 1974'te gittik.

Kıbrıs haritası ile Kaddafi'nin yanına geçtik. Çıktı bir konuşma yaptı bizi, Türkiye'yi Kıbrıs Barış Harekâtı'nı metheden.

'Şimdi Türk Maliye Bakanı size bilgi verecek' dedi. Ben de uluslararası hukuki ve askeri haklarımızı anlattım. Kaddafi kritik yerlerde başladı alkışlamaya, onlar da alkışlamaya başladı.

Sonra güzel sözlerle bizim sunuşumuzu sonlandırdı. 'Neye ihtiyacınız varsa buyurun gelin alın' dedi. Askeri uçaklar değil sadece THY'nin uçakları bile kalkamıyor, vida yok, lastik yok. Kaddafi sınırsız destek verdi. 'Para önemli değil' dedi Kaddafi.

İnşallah Libya halkı hak ettiği onurlu yaşamı, özgürlüğü yaşar. Libya çok önemli bir ülke, Afrika'nın giriş kapısı. Libya'yla yapılan askeri anlaşmamız çok önemli, emeği geçen herkesi kutluyorum.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.