Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.11.2019 21:08
  • Son Güncelleme: 11.11.2019 21:08

'11 Milyon Ağaç' projesini eleştiren 'li canlı yayında fena rezil oldu

Hemen her konuda bir fikri olan eski milletvekili , katıldığı canlı yayında Başkan Erdoğan'ın öncülüğünde bıgün gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" projesini,"O fidanların en az 9 milyonu tutmayacak" diyerek eleştirmeye kalktı. Yarkadaş'ın yaptığı bilimsel olmayan açıklamaları Orman Genel Müdürü çürüttü.


Eski milletvekili ve Gazeteci katıldığı canlı yayında fiden dikme etkinliği eleştirirken fena rezil oldu.

Barış Yarkadaş canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

CANLI YAYINDA YALAN ÜSTÜNE YALAN
Sayın Cumhurbaşkanı Bakanlarla birlikte Türkiye'nin değişik yerlerinde 11 milyon fidan diktiler. O zaman acı bir gerçeği söyleyeyim. O fidanların en az 9 milyonu tutmayacak. Bugün o fidanların yüzde 90'ı boşuna dikildi. Çünkü fidan dikme ayı kasım ayı değildir. Fidan dikme ayı Mart ayıdır, Nisan ayıdır.


"FİDAN DİKME AYI KASIM AYIDIR"
Barış Yarkadaş'ın fidanlar tutmayacak iddiası üzerine canlı yayına bağlanan Orman Genel Müdür , "Fidan dikme ayı Kasım ayıdır. Ülkemiz için fidan dikilmesi acısından ideal bir aydır. Bu bilimsel olarak da kesin olarak belirlenmiştir." açıklamasında bulundu.

Program moderatörü Mehmet Akif Ersoy ise, "Barış Yarkadaşın canlı yayında söylediği 11 milyon fidanın 9 milyonu heder olacak sözünün bir gerçekliği yok." dedi.

kalan karakter 1000

Ihpus Ihpus

Bu devşirme türkiye düşmanları chp i mesken tutmuş

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır0
cevapla 12.11.2019 08:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.