Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.10.2019 10:03
  • Son Güncelleme: 23.10.2019 10:37

Harita yeniden çizildi! liler ülkelerine dönmeyi bekliyor

, sınırında oluşturulmak istenen terör devletini engellemek ve lileri ülkelerine göndermek için tarihi anlaşmalara imza attı. Türkiye'deki Suriyeliler bu anlaşmaların ardından ülkelerine dönmeyi bekliyor.

Harita yeniden çizildi! Suriyeliler ülkelerine dönmeyi bekliyor

'deki iç savaştan en çok etkilenen ülke oldu. Suriye'den kaçan 4 milyon Suriyeli Türkiye'nin neredeyse her şehrine dağıldı. İşsizliğin giderek artması ve ekonominin son aylarda zor durumlarda kalması nedeniyle vatandaş Suriyelilerin de bu durumda etkisinin olduğunu belirtip, rahatsızlığını sık sık dile getirdi.

ANLAŞMALAR YAPILDI
'nın ardından ve ile yapılan anlaşmalarla Türkiye Suriye sınırındaki 30 km derinliğindeki alanın teröristler tarafından terk edileceğinin güvencesini aldı.2 MİLYON SURİYELİ DÖNECEK
Söz konusu bölgeye Türkiye'de yaşayan 4 milyon Suriyelinin 2 milyonunun dönmesi bekleniyor.

da bu bölgeye yapılacak evlere Türkiye'deki Suriyelilerin yerleştirileceğini açıklamıştı. Dünya liderlerine de bu konuda destek vermeleri konusunda çağrı yapmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.