Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.10.2019 12:04
  • Son Güncelleme: 15.10.2019 12:29

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan 7. Türk Konseyi Zirvesinde önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre Başkan 7. Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nde konuşma yaptı. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, "Bin kilometre karelik alanı bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardık. Kısa zamanda Münbiç'ten Irak sınırımıza kadar olan bölgeyi güvenli hale getirip, ilk etapta 1 milyon daha sonra 2 milyon Suriyeli sığınmacının evlerine kendi tercihleriyle dönmelerini temin edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı , Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Barış Pınarı Harekatı'nın iki önemli amacı var. Bunlardan ilki Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG kaynaklı terör tehdidinin tamamen ortadan kaldırılmasıdır. Harekatın ikinci gayesi ise 8 yıldır misafir ettiğimiz 3 milyon 650 bin Suriyeli Arap'ın kendi ülkelerine dönebilmelerini sağlamaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"Bu zirve tarihi bir nitelik taşıyor. Türk Konseyi gibi yapıların dünya siyasetinde ağırlığı artıyor. Konseyin BMGK ve İslam İşbirliği Teşkilatı nezdinde gözlemci statüde olmasını istiyoruz.

Ekonomilerimiz üzerindeki döviz baskısını azaltacak önlemleri almalıyız. Yerel paralarla ticarete verdiğimiz önemin altını çizmek istiyorum. Kotalar maalesef ticaretimiz önündeki en büyük engellerden biri. Türk Konseyi olarak aramızdaki kotaları kaldırmamız gerekiyor.

BİN KİLOMETREKARELİK ALANI TERÖR İŞGALİNDEN KURTARDIK
Suriye'de son 8 yılda yaşadıkalrımız bir terör örgütü ile diğerinin tasviye edilemeyeceğini göstermiştir. PKK/YPG'yi tasviye etmek için 9 Ekim'de önemli bir adım attık. Birinci amacı PKK/YPG kaynaklı terör tehdidinin ortadan kaldırılması. İkinci nedeni misafir ettiğimiz Suriyeli Arapların ülkelerine dönmelerini sağlamaktır. Bugün harekatın 7. günündeyiz. Güvenli bölge haritasına uygun şekilde operasyon devam ediyor. Bu sabah itibarıyla yaklaşık bin kilometrekarelik alanı bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardık.

BÖLGEYİ GÜVENLİ HALE GETİRECEĞİZ
Kısa zamanda Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz. Sığınmacıların evlerine dönmelerini temin edeceğiz. Türkiye'nin teröre karşı verdiği beka mücadelesinde kardeşlerimizden çok güçlü destek bekliyoruz."

kalan karakter 1000

SÜPER TÜRKİYE 2071 SÜPER TÜRKİYE 2071

Türkiye ekonomik saldırılara karşı teyakkuz da durmalıdır.milli paramız lira değer kaybetmemelidir.bunun için içeride hain varsa temizleyin.geçenlerde bir prof.ile sohbette Türkiye nin demiri ayrıştırma tesisi yok.demirin içindeki platinyumu ayrıştıracak tesis olmadığını söylediler.platınyumun denizlerde kumsallarda çok olduğunu ve tuzun bile yok edemediğini konuşduk.çok yazık bu ülke artık dışarıya muhtaç olmadan kurtulmalıdır.Türkiye atılım yapacak tesisler kurmalıdır.gençlere iş imkanı sunmalıdır.bu ülke Türkiye ayakda durmasını öğrenmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.10.2019 13:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.