Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.10.2019 13:59
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 14:53

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan operasyonuyla ilgili flaş açıklama

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı , 'ye düzenlenecek operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Tek hedefimiz teröristler" derken, operasyonla ilgili BM ve Suriye'ye bildirimde bulunulacağını da söyledi.

Dışişleri Bakanı , 'ye düzenlenecek operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Tek hedefimiz teröristler" derken, operasyonla ilgili BM ve Suriye'ye bildirimde bulunulacağını da söyledi.

Çavuşoğlu'nun konuşmasından satır başları;
300 binden fazla Suriyeli Kürdü sürgüne gönderdiler, 'de yaşıyorlar. Bu bölücü bir terör örgütüdür, asıl amacı Suriye'yi bölmektir, biz Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyoruz. Tüm bu sebeplerden buraya operasyon kararı almıştık. ABD Başkanı Trump da bu görüşte olduğunu, çekileceklerini söyleyince bir harekat başlattık. ABD'nin tavrının oyalama olduğunu görünce, Cumhurbaşkanımız Trump'a bizi oyalıyorsunuz, biz kendi başımıza harekat başlatacağız dedi.

Bu bizim uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımızdır. Harekatımızı da bu çerçevede gerçekleştireceğiz. Uluslararası çerçevede Gerek askerlerimiz gerek biz, BM ve Suriye dahil bildirimde bulunacağız. Bu harekat önemli bir harekat olacak. Göçmenlerin de güvenle buraya dönmesi mümkün olacak. Bizim tek hedefimiz buradaki teröristler. Suriye'nin bütünlüğüne önemli bir katkıda bulunacağız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.