Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.09.2019 12:59
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 08.09.2019 12:59
ABONE OL

'daki acılı annelere canlı yayında saldırı!

'da çocukları tarafından kandırılarak kaçırılan acılı aileler, binası önündeki nöbetlerinin 6. gününde saldırıya uğradı. PKK'nın dağa kaçırdığı evlatlarını isteyen ailelere önce sözlü sonra fiziki olarak saldırıya geçen saldırgan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Diyarbakır'daki acılı annelere canlı yayında saldırı!

Çocuklarının terör örgütünün elinden kurtarılması için İl Başkanlığı önünde oturma eylemi gerçekleştiren 13 ailenin eylem giderek büyüyor. 'da da 4 yıl önce terör örgütü mensupları tarafından kaçırılan Vahit Çul'un annesi Necla Çul, oğlu gelmeyene kadar eyleminden vazgeçmeyeceğini söyledi. Çul, "4 yıldır oğlum kaybolmuş, oğlumu dağa götürmüşler, oğlumu istiyorum. Oğlum için buradayım, 4 yıldır hiç haber gelmedi, buradan oğlumu almadan hiçbir yere gidemem. Oğlum çobandı, çözüm süreci vaktiydi. Oğlumun başını nasıl yıkadılar bilmiyorum, ilaç mı verdiler, uyuşturucu mu verdiler bilmiyorum, aniden çocuğum kayboldu. Ben her tarafa baktım fakat çocuğumu bulamadım, en son dağa gittim, çocuğum terörün yanındaydı bağırdım, çağırdım çocuğumu istedim vermediler. Orada ağlarken bayıldım, eşim beni getirdi gözümü açtığımda oğlum orada yoktu. Oğlum gelecek biliyorum" dedi.

"TEHDİT EDİLİYORUZ, BOYUN EĞMİYORUZ"
Oturma eylemi gerçekleştiren ailelerden annelerden Ayşegül Biçer ise, tehdit aldıklarını fakat tehditlere rağmen eylemlerine devam ederek boyun eğmeyeceklerini söyledi. Acılı anne Biçer, Biçer, "Mustafa Biçer'in annesiyim, 11 ay önce oğlumu kaçırdılar. Arıyorum bulmadan da mücadelemi bırakmayacağım. Tehdit ediliyoruz, boyun eğmiyoruz buradayız. Bizim gibi yüreği yanık analar varsa daha çok ses verelim, eylemimizi devam ettirelim. 6'ncı gün, devam edecek, 100 günde geçse ne zaman çocuklar gelirse eylemimizi tamamlayacağız" diye konuştu.