Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.08.2019 15:05
  • Son Güncelleme: 31.08.2019 15:15

'de öncesi verilen sözler çabuk unutuldu!

lerden önce seçmene namus sözü verip "Eğer kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse, gelecek beni bulacak" diyen 'nun sözü boşa çıktı! Bugüne kadar üyesi bin 058 işçinin işine son veren 'li belediyeler, 23 bin 481 işçiyi de baskı ve tehdit sonucu HAK-İŞ'e bağlı sendikalardan istifa ettirdi.

Seçim öncesi verilen sözler çabuk unutuldu!
'li Belediyelerdeki sendika değiştirme baskısı ve işten çıkarmalar artarak devam ediyor. Bugüne kadar üyesi bin 058 işçinin işine son veren CHP'li belediyeler, 23 bin 481 işçiyi de baskı ve tehdit sonucu HAK-İŞ'e bağlı sendikalardan istifa ettirdi.

KILIÇDAROĞLU'NU TAKAN YOK
31 Mart'ta yapılan yerel lerde göreve gelen , Ankara, Adana, İzmir ve ,Antalya gibi büyükşehirlerle bazı il ve ilçelerde belediye başkanlığı alan CHP işçileri yaptığı zülmü son günlerde artırarak sürdürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal yerel seçimler öncesinde yaptığı açıklamalarda belediyelerde çalışan kimsenin işine son verilmeyeceğini belirterek, "Ben, bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Eğer kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse, gelecek beni bulacak. Ben onun önüne düşeceğim, onun işini tekrar eski konumuna getireceğim ve eski işinde çalışma ortamını ona yaratacağım." diye konuştu.Ama Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini Belediye başkanları kale almadığı gibi son günlerde de işçi çıkarmalarında hızlı artışlar göze çarpmaya başladı. Sadece İstanbul'da binden fazla işçinin iş aktine son verildi. İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı ,"Son seçim döneminde işe alınanların işine son verdik" yalanına sığınarak yıllarca belediye bünyesinde çalışan insanları işten attı.İşçi kıramak ve sendika değiştirtmek için birbiriyle adeta birbiriyle yarışa giren CHP'li belediye başkanlarına CHP Genel merkezinin de müdahale etmemesi dikkat çekiyor.HAK-İŞ'TE DURUM
Belediye çalışanlarının büyük bölümü HAK-İŞ'e bağlı sendikalara üye. HAK-İŞ yetkilileri bugüne kadar konfederasyona bağlı Hizmet-İŞ Sendikasından 19 bin 315, Öz-Güven Sendikasından 2 bin 475, Öz-Taşıma Sendikasından da bin 691 olmak üzere 3 sendikadan, baskı ve eziyet sonucu 134 işyerinden toplam 23 bin 481 kişinin istifa ettirildiğini, 24 işyerinden ise bin 058 kişinin işten çıkarıldığını belirttiler. Yetkililer, 'ndeki gelişmeler yakından takip ettiklerini ifade ederek, işçilerin tekrar işlerine geri dönmeleri için bütün hukuki imkanları kullanacaklarını kaydettiler.

kalan karakter 1000

TC TC

BUNLARINKİ HALKÇILIK DEĞİL GASPÇILIK. SEÇİMDEN SONRA BU GÜNE KADAR CHP BELEDİYERİN DE HİÇBİR ÇALIŞMA OLMAMIŞ DAHA ÖNCE YAPILANLARI KENDİLERİ GİBİ YAPIYORMUŞ VEREREK HIRSIZLIKLARINI GİZLİYORLAR. YAPTIKLARI YANDAŞLARINI BANKAMATİK MEMUR OLARAK İŞE ALMAK EMEKÇİLERİ KAPI ÖNÜNE KOYMAKTAN BAŞKA BİR İCRAATLARI YOK. MİLLET BUNA LAYIKMI EĞER OY VERDİLERSE LAYIKLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.08.2019 15:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.