Bugünkü
Takvim

“Oğlumu dağa kaçırdı” diyen oğlunu 'nın elinden kurtardı

“Oğlumu dağa kaçırdı” diyen Akar’nın parti binasında başlattığı oturma eylemi sonuç verdi. Mehmet, polise gitti. HDP’lilerin müdahale ettiği anne ise oğlu bulunduktan sonra eylemi bitirdi.

Ana vatan

Diyarbakır'da bir oğlu dağda ölen (49), 21 yaşındaki oğlu Mehmet'in tarafından dağa kaçırıldığını söyledi. 3 gün önce HDP İl Başkanlığı binasına giderek oturma eylemi yapan Akar "Mehmet'imi verin" dedi. Akar'ın eylemi dün 3. güne girdi. HDP'lilerin müdahale ettiği Akar'nun oturma eylemi sonuç verdi.

'ya yakın bir ajansa verdiği ifadesinden sonra düğmeye basan polis, Mehmet'i bulmak için harekete geçti. Mehmet ise dün teslim olmak için karakola gitti. Anne, telefonda evladının sesini duyduktan sonra eyleme son verdi. 3 gündür kayıp olan Mehmet ise işlemleri yapılmak üzere Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne getirildi.HDP'LİLER SALDIRDI
HDP'liler, öğleden önce eylem devam ederken, Hacire Akar ve yakınlarına müdahale etti. Gerginlik, polisin müdahalesi sonucu sona erdi.

HÜSEYİN KAÇAR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.