Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.08.2019 16:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.08.2019 19:57
ABONE OL

Son dakika! Kahraman anne oğlu 'nın elinden söke söke aldı

Son dakika...'da dört gündür haber alamadığı oğlu 'ın 'lilerce dağa kaçırıldığını iddia eden 'ın parti binası önünde başlattığı oturma eylemi sona erdi. Akar'ın karakola giderek teslim olduğu haberini alan anne, "Çocuğumun karakola teslim olduğunu söylüyorlar. Çocuğumu onlar kaçırmışlar. Bunun sorumlusu HDP'dir" dedi

Anne Akar'ın İl Başkanlığı önünde başlattığı ve ailedeki kadınların desteğiyle sürdürdüğü eylem İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin HDP'lilerce dağa kaçırıldığı iddia edilen 'a ulaşmasının ardından son buldu.

Parti binası önüne gelen polis ekibi, Mehmet Akar'ın emniyette olduğu bilgisini anne 'a verdi. Anne Akar, oğlu ile ifade işlemi için götürüldüğü İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde görüştü.

'BUNUN SORUMLUSU HDP, EMİNİM'
Eylemin üçüncü gününde polis ekipleri tarafından Hacire Akar'a müjdeli haber verildi. Oğlu Mehmet Akar'ın karakola giderek teslim olduğu haberini alan Hacire Akar, "Polis bana oğlumun karakolda olduğunu söylüyor. Ben şimdi oraya gidiyorum. Çocuğum orada değilse ben yeniden gelip HDP binası önünde eylemimi yapacağım. Çocuğumu onlar kaçırmışlar. Bunun sorumlusu HDP'dir. Bundan eminim" dedi.

AİLE FERTLERİ EYLEMLERİNİ SONA ERDİRDİ
Kaçırıldığı iddia edilen Mehmet Akar'ın amcası Abdullah Akar ise annesinin karakola gidip oğlunu gördüğünü ve rahatladığını söyledi. Hacire Akar'ın oğluna götürülmesinin ardından eylem yapan aile fertleri eylemlerini sona erdirdi.


AİLE YAKINLARI İLE HDP'LİLER ARASINDA KAVGA
Öte yandan Hacire Akar, oturma eylemini sonlandırmadan önce yakınları ile HDP'liler arasında gerginlik yaşandı. İddiaya göre, Akar ve yakınları ile binadan uzaklaşmalarını söyleyen 2 partili arasında tartışma çıktı. HDP'liler ve Akar'ın yakınlarının tartışması, kısa sürede kavgaya dönüştü. Olay, polis ekiplerinin müdahalesiyle sonlandırıldı.

OTURMA EYLEMİ BAŞLATMIŞTI
Çarşamba günü evden çıkan bir bir daha haber alınamayan 22 yaşındaki Mehmet Akar'ın annesi Hacire Akar, oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı.