Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.08.2019 00:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.08.2019 12:04
ABONE OL

İşte “e sansür darbesi” deyip kararttıkları Netflix’teki sapkınlık gerçeği

ortamında özellikle eşcinselliğe dayalı sapkınlık propagandası yapan Netflix ve diğer yayın platformları için beklenen adım nihayet geldi. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, Netlix, Puhu Tv ve BluTV gibi platformlar artık denetim altına alınacak. Türkiye’de de yüzbinlerce üyesi olan ve açıkça eşcinsel sapkınlığın propagandasını yapan Netflix’i de kapsayan karar, yine en çok bazı uluslararası medya kuruluşları, STK’lar, sapkınlığını savunan CHP, HDP ve yandaşı medyayı rahatsız etti. LGBT lobisi karar sonrası çocuklarımızın geleceğini tehdit eden yayınlara yönelik denetimi, “Hedefte yine özgürlükler var... RTÜK'ten internete sansür darbesi” gibi göstertti. Özellikle CHP-HDP yandaşı sol-liberal medya, Netflix gibi platformlardaki LGBT sapkınlığına çocukların alet edilmesi gerçeğini de karartmaya çalışıyor. Oda TV gibi LGBT lobisinin sözcülüğüne soyunan medyanın “internete sansür” yalanları tamamen gerçekleri perdeleme amaçlı algı operasyonu. Batı kaynaklı başlatılan kirli bir proje son dönemde eşcinselliği yaygınlaştırarak toplum yapısını bozmaya dönük sinsi de de bir amaç taşıyor. İşte bu operasyonun işbirlikçisi medyanın ısrarla göstermediği Netflix gerçekleri… Bakın eşcinsellik temalı sapkınlık içeren hangi yapımlarla direkt toplum tehdit ediliyor?

Köşeye sıkışan LGBT lobisi bu manşetleri attırıyor!

"Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik" bugün itibariyle Resmi Gazete'de yayınlandı. Yönetmeliğe göre yayınlarını üzerinde sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcılarının RTÜK'ten yayın lisansı alması gerekiyor. 'Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkındaki Yönetmelik' RTÜK'ün bu hafta içinde yaptığı toplantıda oy çokluğuyla kabul edilmişti.

İkisi geçici toplam 26 maddeden oluşan yönetmelik, Mart ayında yapılan yasal değişikliklerin uygulama çerçevesini belirliyor ve internet üzerinden yapılan radyo ve televizyon yayını yapan kuruluşları ile isteğe bağlı (on demand) olarak tanımlanan izleyicinin istediği içeriği istediği zaman izleyebildiği platformlarla ilgili düzenlemeleri içeriyor.

RTÜK'ün internetteki her türlü yayını denetleyip, cezalandırmasına olanak tanıyan yönetmelikle internet ortamında düzenli olarak yapılan her türlü yayın, dizi-film, televizyonlardaki dizilerin internet üzerinde yapılan yayını, bireysel TV ağı girişimleri, yurttaş haberciliği de denetim kapsamına alındı.

NETFLIX SAPKINLIĞIN BAŞ ADRESİ
Dünya çapında bir sapkınlık projesi olan , gerek dizi ve filmlerle, gerek siyasi kampanyalarla gerekse de uluslararası medya kuruluşları eli ile pedofili, eşcinsellik ve çocuk istismarını normalleştiriyor ve masumlaştırıyor. Uluslararası dizi ve film izleme platformu Netflix bünyesinde eşcinsellik temalı yayınlar öylesine çirkin ve ileri boyutta ki, açıkça sapkın ilişkiler ekrana getirilirken, çocuklar bille buna alet ediliyor. "3 Altında: Arcadia Hikâyeleri" adlı çocuk animasyon çizgi dizisinde, 9-10 yaşındaki kız çocukları öpüştürülüyor.

Ocak 2019'da Kuzey Caroline'deki (ABD) "eşcinsel haklarının çoğaltılması için" 60 milyon dolarlık harcama yapacağını açıklayan Netflix, yayınladığı dizi ve filmlerde yaş sınırı tanımadan açık açık eşcinsellik propagandası yapıyor.

Eskiden subliminal yöntemlerle yapılmaya çalışılan manipülasyon şimdilerde açık seçik ortaya konuluyor. Animasyonlarda kız çocuklarını öpüştüren Netflix, cinsel gelişimini tamamlamamış çocukların saf akıllarını bulandırmaya çalışıyor.

Netflix'te yayınlanan "3 Altında: Arcadia Hikâyeleri" adlı çocuk animasyon çizgi dizisinin 2. sezonunda 9-10 yaşlarındaki 2 kız çocuğunun öpüştüğü sahne konuldu.Netflix'in "Ejderhalar Prensi" adlı çizgi dizisinde ise lezbiyen kraliçe ikilisi yer alıyor. Lezbiyen oldukları, uzun süre çocukların anlayamayacağı şekilde çok dolaylı şekilde ima edildi. Son bölümlere doğru ise bu lezbiyen çift öpüştürüldü.Sinemalarda ailecek izlenen (ayrıca Netflix'te de yayınlanan) Leylekler çizgi filminin sonunda leylekler, eşcinsel çiftlere de çocuk getiriyordu.Öte yandan yakın dönemde yayımlanan Türk film ve dizilerinde de eşcinsel karakterlere sistematik olarak yer veriliyor. Yardımsever ve naif karakterleri canlandıran eşcinsellerin seyirci gözünde olumlu bir imaja sahip olması amaçlanıyor..

NETFLIX'TEKİ EŞCİNSEL TEMALI YAPIMLAR
Netflix'in tüm dünyada pazarladığı "Le Casa de Papel" dizisinin 3. sezonunda da Helsinki isimli erkek karakterin eşcinsel ilişkisi, ilk sezonda Tokyo karakterinin bir kadınla öpüştürülmesi tamamen Batı kaynaklı eşcinselliği normalleştirme operasyonunun parçası olarak dikkat çekti.Netflix'teki "Mother's Day" adlı Garry Marshall'ın yönettiği, Jennifer Aniston, Kate Hudson ve Julia Roberts'ın paylaştığı 2016 yapımı filmin yan karakterleri arasında bir lezbiyen çift var.

Netflix'te eşcinselliği özendirme dışında, eşcinselik eleştirileri de "homofobi" adı altında nerdeyse kriminalize ediliyor. "To Russia with Love" isimli 2004 yapımı belgesele yer veren Netflix, Rusya'daki eşcinsellik karşıtlığını "homofobi" adı altında eleştiriyor.

Netflix'teki bir eşcinsellik temalı yapım da "Floating (Das Floß!)". Julia C.Kaiser'ın yönettiği Almanya yapımı film lezbiyen bir gelin adayının ve nişanlısının birbirinden ayrı oldukları bir hafta sonunda ziyaretlerine gelen sürpriz isimlerle olan ilişkilerini konu alıyor.

"Pariah" isimli yapımsa Bronx'ta yaşayan bir lezbiyen genç kızın hem ailesine hem de arkadaşlarına açılmasının hikayesi üzerinden eşcinsellik propagandası yapıyor.
SAPKIN DİZİ VE FİLMDEN GEÇİLMEYEN PLATFORM: NETFLIX
Netflix'te eşcinsellik temalı sapkınlığın progandasını yapan diğer filmler ise şöyle:

Those People: Manhattan'da yaşayan genç bir eşcinselin sözde "aşk" arayış hikayesi. 2015 yapımda yine sapkın ilişkilerin ekrana boca ediliyor.

"Holding the man" adlı 2015 yapımı film de sapkın eşcinselliğin işlendiği film. "Futuro Beach" ise İspanyol yapımı boğulmaktan kurtardıkları adam aracılığıyla sapkın ilişki yaşayan iki eşcinselin hikayesini anlatıyor.

Netflix sapkın ilişkilerin propagandasını öylesine ileri götürdü ki, "Fourth Man Out" isimli yapımda Chris'in eşcinsel olarak açılma hikayesi diye sunulan rezalete bile yer verdi.