Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.07.2019 13:42
  • Son Güncelleme: 17.07.2019 13:54

, Ayaz ve Nupelda'yı katletti, HDP devleti suçladı!

'de 'lı teröristlerin bombasıyla hayatını kaybeden çocuklarla ilgili açıklama yapan HDP, terör örgütü PKK'ya açıklamalarında yer vermeden suçu devlete attı. 2003 yılında imzalanan bir anlaşmaya göre tuzaklanan mayınları temizlemek için 'nin görevli olduğunu belirten açıklamada, masum insanların ölümüne neden olan mayınları tuzaklayan hain terör örgütüne karşı tek bir kelime edilmedi.

PKK, Ayaz ve Nupelda'yı katletti, HDP devleti suçladı!

Terör örgütü 'nın 'nin Ovacık ilçesinde tuzakladığı bombanın patlaması sonucu 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu hayatını kaybetti.

Bir ailenin daha ocağına ateş düşüren alçak terör örgütü PKK'ya tüm bir kez daha lanet yağdırdı.

Örgütün siyasi kanadı HDP ise sessizlik içerisindeydi.

HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün imzasıyla HDP'den bir açıklama yapıldı.

Kandil ile yapılan temasların ardından yapıldığı belli olan açıklamada devlet suçlandı.

"Türkiye, Ottowa Sözleşmesi'ni 2003 yılında imzalamış ve 2004 yılında da taraf devlet olmuştur. Buna göreTürkiye, 2008 yılı 1 Mart'ına kadar stoklarındaki mayınları imha etme ve 2014 yılına kadar da toprağa döşeli mayınları temizleme, kurbanlara yardım konusunda da gerekli adımları atma yükümlülüğü üstlenmiştir." ifadelerinin yer aldığı açıklamada terör örgütü PKK'ya karşı tek bir ifade yer almadı.

AÇIKLAMAYI YAPAN KİŞİ TERÖRİST CENAZESİNE SAHİP ÇIKMIŞTI
HDP adına yapılan açıklamanın altında imzası bulunan Alican Önlü, PKK'lı teröristlerin cenazelerine sahip çıktığında tanınmıştı.

HDP VE PKK İLE ARASINDAKİ BAĞ
HDP'nin açıklaması, PKK ile arasınaki bağın ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

kalan karakter 1000

bülent, bülent,

ulan köpek soyu ,o çocuklar sizin döşediğiniz mayına basıp öldüler ,,,hala devleti suçlama peşinde it soyu ,kafasına saksı düşse bu it soyu devleti suçlar..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.07.2019 16:00
fevzi fevzi

Pençe operasyonuyla kökünüz kazınacak. kalleş katil ne ararsan bu hdpkk da var. hani chpiyi den hiç ses yok. yazıklar olsun sizin insanlığınıza...bu millet sizi en ağır şekilde cezalandıracak bu kurduğunuz tuzaklar size dönecek yok olacaksınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.07.2019 15:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.