Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.07.2019 16:57
  • Son Güncelleme: 17.07.2019 17:04

'deki saldırı sonrası alarma geçti! Barzani Avrupa seyahatini iptal etti

'de bir ın şehit olduğu saldırı sonrası, teröristlerin yakalanması için harekete geçildi. Başkanı , ve diğer temaslarını yarıda kesti. Barzani, bölgeye dönerek olayla ilgili bilgi alacak.

Erbil'deki saldırı sonrası IKBY alarma geçti!

'ın kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda, 'nin Erbil Başkonsolosluğu'nda çalışan bir kişi şehit oldu. Saldırının terör saldırısı olduğu belirtilirken, teröristlerin yakalanması için harekete geçildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Haberin ardından Erbil Emniyet Müdürü Abdulhalik Talat, olaya ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Talat, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını, daha sonra detaylı açıklamanın yapılacağını söyledi.

YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI
Kaçan saldırgan veya saldırganların yakalanması için Erbil'den diğer kentlere giden tüm yolların, trafiğe kapatıldığı belirtildi.

NEÇİRVAN BARZANİ TEMASLARINI YARIDA KESTİ
Saldırı haberinin ardından Irak Kürt Bölgesel Yönetimi () Başkanı , Fransa ve diğer yurt dışı temaslarını yarıda kesti. Neçirvan Barzani, bölgeye dönerek olayla ilgili bilgi alacak.

MESRUR BARZANİ BAĞDAT'TAN DÖNÜYOR
Geçtiğimiz günlerde IKBY Başbakanı seçilen ise saldırı sırasında tebrikleri kabul etmek için 'ta bulunuyordu.

Bağdat'ta üst düzey temaslarını yarıda kesen Mesrur Barzani de Erbil'e dönüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.