Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.07.2019 12:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.07.2019 12:53
ABONE OL

Teröristbaşı Gülen'in mesajlarını ""tan paylaşan örgüt ablası 'a hapis cezası

'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne () ilişkin davada yargılanan ve teröristbaşı Gülen'in ""tan paylaşan örgüt ablası 'a 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Teröristbaşının mesajlarını paylaşmıştı! İşte cezası

4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya örgütte ablalık yaptığı ve elebaşı 'in mesajlarını gizli haberleşme programı 'tan örgüt üyelerine ilettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan (47) ile avukatı katıldı.

EŞİM DE AYNI SUÇLAMADAN TUTUKLU
Son sözleri sorulan sanık, suçlamaları reddederek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Sanık Yorgun, iddianamede yer alan ByLock yazışmalarındaki Gülen'in Hazreti Muhammed ile görüştüğü iddialarını kabul etmeyerek, "Eşim de aynı suçlamadan tutuklu. Ben ByLock kullanmadım. Eşimin de kullandığını düşünmüyorum." dedi.

Mahkeme heyeti, sanığı "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün hapisle cezalandırdı.

TERÖRİSTBAŞININ MESAJLARINI PAYLAŞMIŞTI
Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede sanığın kullanıcı adı kendi ismi ve doğum yılı, şifresi de ev telefonu numarasının son 7 hanesinden oluşan ByLock hesabındaki yazışmaların dökümlerine yer verilmişti.

Mesajlarda şu ifadelerin olduğu kaydedilmişti:

"'de işçi abilerle bir salondayız. Hocaefendi sohbet ediyor. Sinevizyonda yeşil bir listede 'ya ve zor zamanlarda hizmetlere sahip çıkanların ismi var. 'İşte bunlar cennetlik liste.' diyor. Bir de kırmızı liste vardı. Bunlar da süreçten ayrılanlar. Hocaefendi, bunların üzerine sohbet etti. Sohbetin sonunda 'Sorusu olan var mı?' diye sordu. Bir abimiz, 'Süreç ne zaman bitecek?' diye sordu. Hocaefendi gülümsedi, 'Bu soruyu bekliyordum.' dedi.

'Bu sorunun cevabı, yan odada davanın sahibi var. O Hazreti Muhammed. Cevabı o versin.' dedi. Yan odadan Efendimizin sesi duyuldu. 'Dışarıdakiler, içeridekilerle aynı seviyeye gelene kadar devam edecek.' dedi."

Havva Yorgun, mayıs ayında tutuklanmıştı.