Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.07.2019 10:17
  • Son Güncelleme: 08.07.2019 10:27

’nın ’li büyükşehir belediye başkanı 'dan ! Yüzlerce kişi habersizce atıldı

’li belediyelerdeki büyüyor. ’nın CHP’li büyükşehir belediye başkanı ’ın bin 750 işçinin çıkarılması talimatı vermesinin ardından yüzlerce işçi habersizce işten atıldı. Kapıya konulan çalışanlar bunu cep telefonlarına gönderilen SMS ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın iletişim hattı olan Alo 170’ten öğrenebildi.

CHP'li belediyede işçi kıyımı!

'li belediyelerdeki sürüyor. Büyükşehir Belediyesi'nde "bankamatik memuru" denilerek işine son verilen çalışanlarının görevi başında çekilmiş fotoğrafları, oluşturulmaya çalışılan algıyı yıktı. Zor şartlar altında dişini tırnağına takıp çalışan işçilerin çoğu da görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle kapının önüne konulmuş.

Adana'nın CHP'li büyükşehir belediye başkanı 'ın seçim sonrası ilk işi, CHP'li olmayan işçilerin işten çıkarılması için çalışma başlak oldu. Karalar'ın bin 750 işçinin çıkarılması talimatının ardından yüzlerce işçi 28 Haziran'da kendilerine haber dahi verilmeden işten atıldı.

İşlerine son verilen personel bu durumu cep telefonlarına gönderilen bir SMS ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın iletişim hattı "170"ten öğrendi. "Bankamatik memuru" denilerek işten çıkarılan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) personelinin hepsinin zor şartlar altında dişini tırnağına takıp çalıştıkları gerçeği ise oluşturulmaya çalışılan algı operasyonunu yıktı.

TÜM BİRİMİN İŞİNE SON
CHP'li Zeydan Karalar'ın işten çıkardığı belediye personeli yaşadıklarını anlattı. Aladağ'da ASKİ dezenfeksiyon biriminde 2017 Aralık ayından bu yana çalışan Ertuğrul Bilmez, şöyle konuştu:

"Bizi siyasi nedenlerden dolayı işten çıkardılar. Bankamatikçi, ATM memuru diyerek işimize son verdiler. Arkadaşlarım 'işten çıkarmalar başladı' diye aradı. 170'i aradığımda çıkışımın verildiğini öğrendim. Beni toplu işten çıkarma maddesi olan 15'inci maddeye istinaden çıkarmışlar. Bağlı olduğum birimdeki herkes çıkarılmış. Muhatabımız yok. Amirlerimiz müdürlerimiz hepsi işten çıkarılmış."

22'NCİ MADDE SKANDALI
Arif Erdoğan da "ATM memuru" suçlamasıyla işine son verilen personelden sadece birisi. 2015 Mart'tan bu yana ASKİ çevre koruma biriminde çalıştığını belirten Erdoğan, "Aladağ bölgesinde çevre koruma biriminde ilaçlama ve temizlik bölümünün sorumlusuydum. Cuma günü belediyeden beni arayıp işime son verildiği söylendi. İmzalamam gereken evraklar olduğu belirtildi. İmzalamadım. Beni 22'nci maddeden, görevimi kötüye kullandığım gerekçesiyle çıkarmışlar. Ucu açık bir madde. Tazminat hakkım, kıdemim, geri dönüşüm yok. Hatta işten çıkarılana kadar aldığım maaşın mahkeme yoluyla geri alınması durumu da söz konusu" diye konuştu.

LAĞIM İÇİNDE KÜREK SALLAMIŞ
2014 Temmuz ayının başında ASKİ'de kanalizasyon biriminde işe başlayan de Zeydan Karalar'ın bankamatik memuru diyerek işine son verdiği işçiler arasında. İşten çıkarıldığını cep telefonuna 'dan gelen mesajla öğrendiğini vurgulayan Eren şunları söyledi: "Mesajla şok oldum. Kimse arayıp bize bir şey demedi. Beni de arkadaşlarım gibi 'bankamatik, ATM memuru' diye işten çıkarmışlar. Lağım temizledim, kanal açtım, kanalizasyonda kazma-kürek çalıştım. Adana'nın, Aladağ'ın pisliğini temizledim, bana 'sen bankamatik memurusun' dediler. SGK 15'inci madde toplu işten çıkarılma kapsamında işime son verildi. Hakkımızda hayırlısı."

kalan karakter 1000

hani işçi namustu? hani işçi namustu?

HER ŞEY GÜZEL DEĞİL ,HABERSİZCE OLACAK ,SLOGANIYLA ÇIKSAYDI CHP ,DAHA DÜRÜSTÇE OLURDU ...BUNLARIN KİTABINDA LUGATINDA DÜRÜSTLÜK YOK ...AMA YALAN BOL TONLA ....INGHHHHHHH.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.07.2019 15:36
MUSTAFA ... MUSTAFA ...

eeeee akılsız başın ceremesini beden çekermiş ,bunların yalanlarına kandı millet ,HER ŞEY GÜZEL OLACAK ,,diye bakın ne oldu ,HERKES İŞSİZ KALDI ,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.07.2019 11:56
yasar yasar

görun bunların namus seref sözune ınanan saf mılletım bunlar ne zaman söz verdıde tuttu ıslerı guclerı yalan yalan yalan.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 08.07.2019 11:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.