Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.05.2019 21:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.05.2019 21:55
ABONE OL

Sarar ailesine dehşeti burada yaşattılar! Yeni detaylar ortaya çıktı

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve eşinin 'deki evlerinde elleri ve ayakları bağlanarak darp edilip soyulmasına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Tutuklanan Moldova uyruklu eski hizmetçinin sevgilisinin, 'ta yakalanan 8 zanlıdan biri olduğu belirlendi. Öte yandan, zanlıların bahçeye girdiği yer, basın mensupları tarafından görüntülendi.

Bahçe kısmındaki telleri demir makasla kesip içeri giren zanlıların, 'dan 1 milyon dolar ve 1 milyon avro istedikleri, parayı alamayınca da iş adamını ve eşi 'ı darbettikleri, ellerini ve ayaklarını bağladıkları öğrenildi.

Olaydan 1,5 saat sonra Zehra Sarar'ın kendi imkanlarıyla kurtulmasının ardından eşini de kurtarıp polise haber verdiği ifade edildi.

ESKİ HİZMETÇİ SEVGİLİSİNi SUÇLADI
Soruşturma kapsamında gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan ailenin eski hizmetçilerinden Moldova uyruklu Lulia D. (34) ve sevgilisinin 2017 yılında Sarar ailesinin yanında iki ay çalıştıkları ancak aralarında çıkan tartışma sonucu işi bıraktıkları ortaya çıktı.

BULGARİSTAN'DA GÖZALTINA ALINAN ZANLILARDAN BİRİ HİZMETÇİNİN SEVGİLİSİ
Lulia D'nin sevgilisinin, 'da gözaltına alınan 8 zanlıdan biri olduğu tespit edildi. İfadesi alınan kadın şüphelinin, "Sevgilim ve arkadaşlarının yaptığı hırsızlıklar başıma bela oldu." dediği belirtildi.

POLİS PARALARI VE ZİYNET EŞYASINI ARIYOR
Olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubeleri personelinden oluşturulan özel ekip, , Edirne, Bilecik, Bursa, Balıkesir ile İzmir'de geniş çaplı arama çalışması yürütüyor.

İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolünün devreye girmesiyle Bulgaristan'da düzenlenen operasyonlarda, olayla ilgisi bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan 5'i kadın 8 şüphelinin Türkiye'ye iadesine yönelik girişimler devam ediyor.

Ayrıca polis, çalınan bir miktar döviz ve yüklü miktarda ziynet eşyasının bulunması için çalışmasını sürdürüyor.

'de dün çıkarıldığı mahkemece adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı verilerek serbest bırakılan Ali Y'nin ise İstanbul'da araç kiralama şirketinin bulunduğu ifade edildi.

Öte yandan, zanlıların bahçeye girdiği yer, basın mensupları tarafından görüntülendi.