Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.05.2019 21:50
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.05.2019 22:00
ABONE OL

Sarar ailesine dehşeti yaşatmışlardı! Karar belli oldu

Yönetim Kurulu Başkanı ve eşini 'deki evlerinde elleri ve ayakları bağlanarak darp edip kasayı soydukları iddiasıyla gözaltına alınan Moldova uyruklu hizmetçi tutuklandı, erkek şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İlk ifadesi de ortaya çıkan Moldova uyruklu Lulia D'nin 'Beni sadece arayıp bilgi aldılar. Böyle bir şey yapacaklarını bilmiyordum' dediği belirtildi.

Sarar ailesi soygununda karar belli oldu

Yönetim Kurulu Başkanı ve eşini 'deki evlerinde darp edip kasayı soydukları iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliler hakkında karar belli oldu. Moldova uyruklu hizmetçi tutuklandı, erkek şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, 18 Mayıs'ta gece saatlerinde Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar'ın Sümer Mahallesi'ndeki konutlarına gelen şüpheliler tarafından rehin alınmaları ve soyguna ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, ailenin eski hizmetçilerinden Moldova uyruklu Lulia D. (34) ile Ali Y'nin (32) İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesindeki işlemleri tamamlandı.

2014 YILINDA SARAR AİLESİNİN YANINDA ÇALIŞMIŞ
Zanlılar, geniş güvenlik önlemleri altında Eskişehir Adalet Sarayı'na getirildi. Lulia D, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Ali Y. ise adli kontrol şartıyla salıverildi. Zanlıların, bahçe çitlerindeki telleri demir makasla keserek eve girdikleri belirlenirken, Lulia D'nin ise 2014 yılında Sarar ailesinin yanında hizmetçi olarak çalıştığı öğrenildi.

İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI
Mahkemede kendisini savunan ve suçlamaları kabul etmeyen Lulia D.nin 'Beni sadece arayıp bilgi aldılar. Böyle bir şey yapacaklarını bilmiyordum' dediği belirtildi. Lulia D'nin, tutuklama kararını duyunca gözyaşı döktüğü öğrenildi.

Olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi personelinden oluşturulan özel ekip, İstanbul, Yalova ve Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile temasa geçerek zanlıların kaçış yollarının kapatılmasını sağladı.

8 GÖZALTI
İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolünün devreye girmesiyle Bulgaristan'da düzenlenen operasyonlarda olayla ilgisi bulunduğu iddia edilen 8 şüpheli gözaltına alındı. Zanlıların Türkiye'ye iade edilmesi yönündeki çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Polis, bir miktar döviz ve yüklü miktarda ziynet eşyasının bulunması için çalışmasını sürdürüyor.