Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.05.2019 08:17
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.05.2019 08:31
ABONE OL

'ın eşin Zehra Sarar, dehşet gecesini anlattı

Sarar Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı ve eşi Zehra Sarar'ın rehin alınması olayı Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Sarar ailesine yapılan bu saldırının ardından son dakika gelişmeleri birbiri ardına geldi. Ünlü iş adamı Cemalettin Sarar'ın eşi Zehra Sarar, tüm bu gelişmeler sonrası o gece yaşananları anlattı! İşte 'ın ağzından dehşet gecesi yaşananlar...Eskişehir'de, sarar şirketler grubu yönetim kurulu başkanı cemalettin sarar ve eşi zehra sarar'ı, evlerine girip ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra gasp eden Moldovalı çetenin, fabrikanın bahçesinde bulunan villaya ulaşmak için, tel örgüleri kesip toprağı kazdıkları belirlendi."DEHŞETİN ETKİSİNİ ATAMADIK"

Soygun çetesinin gasp ettiği Cemalettin ve Zehra Sarar, SABAH gazetesine açıklamalarda bulundu. Yaşadıkları dehşetin etkisini hala üzerlerinden atamadıklarını söyleyen Zehra Sarar, "Önce kasanın anahtarlarını istediler. Vermeyince eşim Cemalettin Sarar'ı dövmeye başladılar. Ardından içlerinden birisi, bana çok kötü bir yumruk attı ve kasanın anahtarlarını istedi.Cemalettin beyin ısrarı üzerine anahtarların yerini söyledim. Eşimin bana bugüne kadar aldığı bütün mücevherleri, 10 bin dolar ve 10 bin euro'yu alıp kaçtılar. Buraya 2 motosikletle gelmişler. Bahçeye de tel örgüleri kesip, biraz da toprağı kazarak girmişler" dedi. Hizmetçi Lulia Dragusan'ın yanlarında iki ay çalıştığını da vurgulayan Zehrar Sarar, "Bu soygun çetesi, o hizmetçiyi bize özellikle göndermiş. O da 2 ay boyunca burada keşif yapmış. İki ay önce de işten çıkardık. Giderken konutun ikinci anahtarını da yanında götürmüş. Bu soygun, planlı bir şekilde yapılan bir soygun.

Soygunda biz de ölebilirdik. Allah korudu. Gaspçıların, kısa sürede yakalanması acımızı hafifletti" diye konuştu.HİZMETÇİ TUTUKLANDI
Öte yandan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan hizmetçi Lulia Dragusan ve bağlantılı olduğu tespit edilen Ali Y. polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Lulia Dragusan tutuklanırken Ali Y. adli kontrol şartıyla salıverildi. Ayrıca İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolü'nün devreye girmesiyle Bulgaristan'da düzenlenen operasyonla olayla ilgisi bulunduğu iddia edilen 8 şüphelinin gözaltına alındığı ve Türkiye'ye iadeleri yönünde çalışmaların sürdüğü öğrenildi.