Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.05.2019 21:19
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.05.2019 10:28
ABONE OL

... 'de ! -C'li iki kişi yakalandı

... ’ı ziyaret edeceklerini söyleyerek ziyaretçi kabul salonuna gelen biri kadın 2 şahıs, çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. /C terör örgütü ile irtibatları bulunan şahısların üst aramalarında, a düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu.

gelişmesine göre, Bugün saat 15.00 sıralarında 'ı ziyaret edeceklerini söyleyerek ziyaretçi kabul salonuna gelen biri kadın 2 şahıs çalışanını rehin almak istedi.

Güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu ler etkisiz hale getirildi. Yakalanan şahısların üst aramalarında a düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu.

/C terör örgütü ile irtibatlarına yönelik bilgiler bulunan şahıslardan M.Z. hakkında terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçlarından 5 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu aktarıldı...

Yakalanan diğer şahıs E.Y. hakkında ise 'Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak' suçundan /Kandıra Cezaevi'nde bir süre tutuklu kaldığı, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlarından 13 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu, hakaret suçundan ise aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili şu bilgileri verdi:
"Türkiye Büyük Millet Meclisi Ziyaretçi Kabulü'ne gelerek görevli personele ucunda jilete benzer madde sarılı kalem ile saldıran Mulla Z ve Eylem Y. isimli şahıslar TBMM Koruma Daire Başkanlığı personelince orantılı güç kullanılarak etkisiz hale getirilerek yakalanmışlardır. Eylem Y.'nin yanında bulunan çanta içerisinde yapılan aramada "Bomba Düzeneğine Benzer Dışarısında Kablolar bulunan Bantlanmış Siyah Kutu" bulunmuş, bomba uzmanlarınca yapılan kontrolde içerisinin boş olduğu anlaşılmıştır.

Adı geçen şahısların tetkikinde; DHKP/C terör örgütü üyesi olmak, örgüt propagandası yapmak, Kanuna Aykırı Toplantı ve Yürüyüşlere Silahsız Katılarak İhtara Rağmen Kendiliğinden Dağılmama suçlarından birçok suç kaydının olduğu ve haklarında açılmış kamu davalarının bulunduğu tespit edilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alınmışlardır."