Bugünkü
Takvim

adına bilgi toplayan 2 casustan biri etti

adına bilgi toplayan 2 casus, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerden Hasan, Silivri’de kaldığı hücrede etti!

Ca'sus'!

stanbul'da, Birleşik Arap Emirlikleri () adına bilgi toplayan 2 ajan Samir Samih Şaban ve Zati Yusuf Hasan geçtiğimiz günlerde güvenlik güçlerinin takibine girdi. 'ta gözaltına alınan casusların, Cemal Kaşıkçı cinayetinde adı geçen isimlerle bağlantılı oldukları belirlendi. Ajanlar, 19 Nisan'da "casusluk" suçundan tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi. Ajanların BAE Muhammed bin Zayed ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın tetikçiliğini yapan ve ''nun ' olarak anılan Muhammed Dahlan'ın adamları olduğu öğrenildi. Soruşturma sürerken, dün karanlık olay meydana geldi. Casusluktan cezaevinde bulunan şüphelilerden Hasan'ın cezaevinde kaldığı hücrede ettiği belirtildi. Cumhuriyet Başsavcılığı, şüphelinin dün saat 10.22'de kaldığı tek kişilik odanın banyo kapısında asılı halde bulunduğunu bildirdi.

İstanbul'da yakalanan casusların, "Ortadoğu'nun kiralık katili' olarak bilinen Dahlan'ın adamları olduğu belirlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.