Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.04.2019 22:48
  • Son Güncelleme: 23.04.2019 22:56

darbe girişimini yöneten darbecilere adını veren “Yurtta sulh” sloganı İmamoğlu’nun dilinde

darbe girişimini yöneten darbecilere adını veren “Yurtta sulh” sloganı, ’den sonra sandıkta hırsızlık şaibesine rağmen Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ’li ’nun da dilinden düşmez oldu.

İmamoğlu FETÖ’ye şifreli selam çaktı

'nün projesi olarak ortaya çıktığı iddia edilen , yaptığı birçok konuşmada darbecilerin 'de okuttuğu darbe bildirisinde bahsettikleri 'nden haberi varmışcasına, "yurtta sulh" sözünü dilinden düşürmedi.

2016'da FETÖ'nün kanlı darbe girişimi sözde "Yurtta Sulh Konseyi" adı verilen hain cuntacılar gerçekleştirmiş, Meral Akşener de "yurtta sulh cihanda sulh" sloganıyla FETÖ'nün darbesi öncesinde "Ben başbakan olacağım" diye meydan meydan dolaşıp, o sloganı kullanmıştı.

Akşener'den sonra 'li 'nun dile getirdiği "yurtta sulh" mesajı, akla 15 Temmuz darbe girişimini yöneten hainlerden oluşan cuntanın TRT'den yayınlattığı "Yurtta Sulh Konseyi" adlı korsan bildiriyi getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da geçtiğimiz Cumartesi günü Maltepe 'nda düzenlenen "İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç Buluşması"nda yaptığı konuşmada, FETÖ'nün darbe şifresi olan "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sloganını ağzına şöyle doladı:

"Hep birlikte olursak, sırt sırta verirsek çok iddialıyız. Hatırlatıyorum, 'Yurtta sulh, cihanda sulh.' İstanbul'da barış iddiası, yakın coğrafyamıza Avrupa'ya ve dünyaya en etkili mesajdır."

FETÖ'NÜN DARBE ŞİFRESİNİ İKİ KEZ TEKRAR ETTİRDİ
İmamoğlu'nun FETÖ'nün darbe şifresini mitingde bulunan kalabalığa iki kez tekrar ettirmesi de dikkatlerden kaçmadı.

İMAMOĞLU'NUN FETÖ İLE BAĞI TARTIŞILIYOR
ilk icraatı olarak belediyenin veri tabanının kopyalanmasını isteyen ve devletin hassas güvenlik belgelerini FETÖ ve 'ya açtığı iddiasıyla tartışılan İmamoğlu'nun FETÖ ile ilişkisi de gündemden düşmüyor. FETÖ kanallarının müdavimi Ekrem İmamoğlu, 2013 dershane krizinde de FETÖ'cülerin sesi olmuş. Ortaya çıkan yeni bulgular, İmamoğlu'nun FETÖ kanallarına ve dershanelerine destek ziyaretleri yapmıştı. FETÖ kanalı STV'de yorumculuk yapan, adeta kanalın müdavimi olan Ekrem İmamoğlu'nun o günlerde FETÖ'cülerle arasından su sızmamıştı. Gerek FETÖ gazetelerine gerek kanallarına destek ziyaretlerine koşan İmamoğlu, FETÖ'cüler tarafından "ilgi ve alaka" ile karşılanmıştı. Dershanelerin kapatılma döneminde FETÖ'nün sözcülüğünü yapan İmamoğlu, 2014 lerinden sonra da ilk röportajını yine FETÖ'nün yayın organı ZAMAN'a vermişti. İmamoğlu'nun 31 Mart yerel seçimlerinde de en büyük destekçisi yine FETÖ'cüler oldu.

kalan karakter 1000

yorgun ak yorgun ak

feto bitmedi istanbulda şaibenin olduğu ilçelerin seçim kurulu başkanları artık açık olarak deşifre olmuşlar mülkü idare amirlerin verdiği sandık başkanları listelerini değiştiren lerin birer feto uşağı olduğu açık ve seçik olarak ortadadır . bunlar kim olursa olsun derhal yargılanmalı Dursun Çiçek boşuna söylemiyordu bazı hakimler bize diyorlarki mecliste bunları azaltın biz bunları bitiririz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.04.2019 08:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.