Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.04.2019 12:22
  • Son Güncelleme: 22.04.2019 14:06

Son dakika: 'daki katliamı yapan örgüt belli oldu

'da dün dünya tarihinin en kanlı eylemlerinden biri gerçekleşti. Aralarında 2 Türk vatandaşının da bulunduğu 290'u aşkın kişi saldırıda can verirken, terör eylemini yerel bir militan grubunun yaptığı duyuruldu.

Güney Asya ülkesi 'da Paskalya Bayramı'nda kiliseleri ve otelleri havaya uçuran saldırılar aydınlanıyor.

290'ı aşkın insanın yaşamını yitirdiği terör saldırılarının arkasında yerel bir militan grubun olduğu açıklandı.

Uluslararası haber ajanslarının 'son dakika' koduyla duyurduğu açıklamaya göre, militan grup uluslararası bir ağdan yardım aldı. Kabine sözcüsü Rajitha Senaratne, "Uluslararası bir bağlantı bulunmadan saldırılar başarılı olmayabilirdi" dedi.

Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena ise, ülkede olağanüstü hal ilan etti.

Pazar günü üç kilise ve üç otele giren intihar saldırganları üstlerindeki patlayıcıları infilak ettirmiş, saldırılarda yüzlerce insan da yaralanmıştı. Sri Lankalı yetkililer, katliamda yedi intihar saldırganının yer aldığını belirtiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.