Bugünkü
Takvim

İkinci vakası! merkezli ’ın topladığı 35 milyon lira kayıp

merkezli ’ın, benzeri yapılanmayla sanal oyun üzerinden topladığı 35 milyon liranın kaybolduğu belirlendi.

35 milyon lira kayıp

İnternet üzerinden faaliyet yürüten ve Çiftlik Bank benzeri sistemle üyelerinden para topladığı gerekçesiyle hakkında soruşturma yürütülen Anadolu Farm firmasının topladığı yaklaşık 35 milyon liranın kaybolduğu ortaya çıktı.

Hazırlanan bilirkişi raporuna göre; Anadolu Farm, sanal oyun üzerinden üyelerinden yaklaşık 90 milyon lira topladı. 3 bin 367 üyenin şirkete 66 milyon 200 bin lira yatırdığı tespit edildi. Örgüt yöneticileri, üyelerin yatırdığı paralarla Kayseri, Denizli, Eskişehir ve Kahramanmaraş'ta gayrimenkul aldı, daha sonra kendi aralarında satış yaparak 29 milyon 250 bin lira değerinde alım yapılmış gibi gösterdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.