Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 31.03.2019 10:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.03.2019 11:13
ABONE OL

Çiftlikbank’ın kurucusu korumasını bile dolandırdı

Çiftlikbank’ın kurucusu 'ın da aralarında bulunduğu 48 şüpheli hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca iddianame düzenlendi. İddianamenin ayrıntıları arasında Mehmet Aydın'ın yakın koruması olarak işe aldığı Cafer Çolak'ı da dolandırdığı ortaya çıktı.

Çiftlikbank'ın kurucusu 'Tosun' lakaplı 'ın da aralarında bulunduğu 48 şüpheli hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca iddianame düzenlendi. İddianame kapsamında örgüt yöneticileri hakkında 4 ayrı suçtan 22 bin 580'er yıldan 75 bin 260'ar yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamenin ayrıntıları arasında Mehmet Aydın'ın yakın koruması olarak işe aldığı Cafer Çolak'ı da dolandırdığı ortaya çıktı. Çolak'ın Haziran 2017'de Çiftlikbank'ın merkezinde üç ay güvenlik görevlisi olarak çalıştıktan sonra Aydın tarafından yakın koruma seçildi."GÜVENDİĞİM TEK KİŞİ SENSİN
3 ay boyunca Aydın'ın korumalığını yapan Çolak ifadesinde "Bana yurt dışında şirket kuracağını, güveneceği tek kişinin ben olduğumu söyledi. Bundan dolayı beni yönetim kurulu üyesi yaptı. Ayrıca imza yetkisi de verdi. Şirket hesabında bulunan 250 bin TL'yi üst şirkete aktardım. Sonrasında şirketle ilgili yazılanları görünce ihtarname çekip işten ayrıldım. Çiftlikbank'a 160 bin TL para yatırdım. 30 bin TL'si halen şirkette. Mehmet Aydın son dört beş ayda en az 200 milyon TL para topladı. Bu para 'taki ana firmaya gönderildi" dedi.