Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.04.2019 09:03
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 09:10

Sahte seçmen kaydında Başkanı 'e suçüstü

Yaklaşık 10 bin sahte seçmen kaydı yaptığı belirlenen Büyükçekmece Nüfus Müdürlüğü memuru Samanlı'nın 'li Başkanı 'le irtibatı tespit edildi.

Sahte seçmen kaydında CHP’li başkana suçüstü
Büyükçekmece'de organize oy vurgunu ile ilgili yürütülen savcılık soruşturmasında ilginç bulgulara ulaşıldı. Yaklaşık 10 bin sahte seçmen kaydı yaptığı belirlenen Büyükçekmece Nüfus Müdürlüğü memuru Samanlı'nın 'li Başkanı 'le irtibatı tespit edildi.Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma çerçevesinde, Büyükçekmece Belediyesi'nde zabıta memuru olarak çalışırken Nisan 2017'de Büyükçekmece Nüfus Müdürlüğü'ne geçici görevlendirme ile geçen Samanlı, sahte seçmen kaydı yaptığı belirlenince 19 Ocak'ta tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Soruşturma kapsamında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve 5 başkan yardımcısınının da 'sahte seçmen' kaydı ile ilgili ifadesi alındı.


TELEFON GÖRÜŞMESİ
Başkan Akgün ifadesinde, sahte seçmen kaydı yapan Samanlı'yı tanımadığını ileri sürdü. Ancak başsavcılık, Samanlı'nın HTS kayıtlarını incelediğinde ise ilginç bilgilere ulaştı. Şüphelinin nüfus müdürlüğüne geçtikten sonra CHP'li Belediye Başkanı Hasan Akgün ile 2 defa, Akgün'ün bir yardımcısı ile 14, diğer yardımcısı ile de 2 defa telefon görüşmesi yaptığı belirlendi. Bu çarpıcı deliller dosyaya konuldu.

SABAH

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.