Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.04.2019 00:38
  • Son Güncelleme: 03.04.2019 01:01

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'ye flaş yerel yanıtı

Sözcüsü Robert Palladino, pazar günü gerçekleştirilen yerel lerle ilgili skandal bir açıklama yaptı. Özgür ve adil demokrasiden bahseden ABD'nin yaptığı açıklama ile oy çalan 'yi korumaya çalışması ise şaşırtmadı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı , ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün lere ilişkin değerlendirmesine sosyal medya üzerinden çok net yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD'ye flaş yerel seçim yanıtı

'da yerel lerinde usulsüzlük yapıldığı belgelendi. 319 bin 518 geçersiz oy olduğu ve 'ın oylarının başka partilerin adaylarına yansıtıldığı belirlendi. İstanbul'da; Şile, Ataşehir, Fatih, , Beykoz ve Çatalca gibi bazı ilçelerde ilçe ları oyların yeniden sayımına ve geçersiz oyların gözden geçrilmesine ilişkin karar vermişlerdi.

Bu gelişme üzerine bazı ilçelerde sandıklar yeniden açılmış ve geçersiz oylar yeniden gözden geçirilmeye başlanmıştı. Bunun üzerine ise büyük bir paniğin içine düştü. Bu durumdan panik olan CHP İstanbul İl Başkanlığı, akşam saatlerinde oyların yeniden sayılmasının durdurulması için İstanbul il Seçim Kurulu'na başvurdu. İstanbul İl Seçim Kurulu da aldığı skandal karar ile bu operasyonun bir parçası oldu ve sayımları durdurdu.

Yaptıkları sahtekarlıkların ortaya çıkmasını geciktirmeye çalışan CHP'nin destekçisi 'den de skandal bir açıklama geldi. CHP paçayı kurtarma derdine düşerken ABD'nin CHP taraflı açıklama yapması ise şaşırtmadı.

ABD'DEN SKANDAL AÇIKLAMA
ABD Sözcüsü Robert Palladino, pazar günü gerçekleştirilen lerle ilgili açıklamada bulundu. Sözcü Palladino, "Haberleri gördük. Özgür ve adil seçimler her demokrasi için önemli. Buna meşru sonuçların kabul edilmesi de dahil. Dolayısıyla uzun ve gururlu bir geleneği olan 'den daha azını beklemiyoruz" dedi.

TÜRKİYE'DEN JET YANIT
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. 'un ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün yerel seçimlere ilişkin değerlendirmesine cevap olarak yaptığı Twitter paylaşımının tercümesi şu şekildedir:

"Pazar günü yapılan seçim, düzen ve huzur içinde tamamlanmıştır. Seçimler demokrasimizin belkemiğidir. Milletimiz 70 yıldır iradesini sandık vasıtasıyla ortaya koymuştur. Seçimlerin hür ve adil olması, tüm makamların sorumluluğudur. Oyların kanunlarımıza uygun olarak sayılması aynı ölçüde önemlidir. Birçok siyasi partinin usul hataları ve başka usulsüzlükleri gerekçe göstererek yaptıkları itirazları yakından takip ediyoruz.

Seçimlerden sorumlu makamların tüm uzlaşmazlıkları hızlı, şeffaf ve kesin olarak çözüme kavuşturacağına inancımız tamdır. Yabancı devletler dahil olmak üzere tüm tarafları yasal sürece saygı göstermeye ve Türkiye'nin iç işlerine karışma olarak anlaşılabilecek her türlü adımdan kaçınmaya çağırıyoruz."

kalan karakter 1000

türk türk

burası amarika değil chp den oyların hesabı sorulsun:

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2019 01:12
Selim Selim

En sonunda YSK içindeki FETÖ cü,terörist İsrail,Daes ABD ve AB itliğine soyunan memurlar oy çalma cambazlığı ile kendilerini ele verdiler.Cambaz YSK memurları kimler halka açıklanmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2019 01:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.