Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.03.2019 19:32
  • Son Güncelleme: 31.03.2019 22:54

'ye soğuk duş! Halk sokaklara indi, Cumhur İttifakı'nın zaferini kutluyor

bugün sandık başında kararını verdi. Doğu'da sözde 'nin kalesi olarak görülen illerde HDP hüsranı yaşadı.

31 Mart Yerel Seçimleri sonuçları birçok ilde netleşmeye başladı. Açıklanan sonuçların ardından "'nin Kandil'i" söndü! Sözde "HDP'nin kalesi" olarak görülen illerde HDP hüsranı yaşadı.

HDP'nin Belediye Başkanlığı için ile Millet İttifakı Adayı Osman Can yarıştı.

ŞIRNAK'I CUMHUR İTTİFAKI ALDI
Şırnak Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre adayı Mehmet Yarka kazandı. AK Parti'liler seçim sonucunu il binasında davul zurna eşliğinde halay çekerek kutladı. AK Parti Belediye Başkan Adayı Yarka, "Bu seçimin kaybedeni yok kazananı Şırnak'tır." dedi.

AK Parti Şırnak Milletvekili Birlik, bu dönem kazananın Şırnak olduğunu dile getirdi. Birlik, "Şırnak tarih yazdı. Vatandaş artık huzur, güvenle sıkıntıları atlatacak. Tüm Şırnak halkını kutluyorum." dedi.

HDP'YE BİTLİS'TE SOĞUK DUŞ
HDP, Bitlis'te de hüsranı yaşadı. Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın adayı Nesrullah Tanğlay, HDP adayı Faruk İşlek'e büyük fark attı.

AĞRI'DA CUMHUR'UN ADAYI KAZANDI
Ağrı'da AK Parti ve MHP'nin ortak adayı Savcı Sayan, büyük farkla önde götürüyor. Bir önceki seçimde AK Parti'nin yüzde 45 oy aldığı Ağrı'da Savcı Sayan yüzde 55'in üzerinde oy aldı.

HDP TUNCELİ'Yİ DE KAYBETTİ
Tunceli'de resmi olmayan sonuçlara göre Ovacık Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu seçimi kazandı. 2014'teki seçimde HDP Tunceli'de yüzde 42,46 oy alırken, bu seçimde oy oranı yüzde 29'a düştü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.