Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.03.2019 12:08
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.03.2019 12:56
ABONE OL

'nin adayı -İYİ Parti'nin kirli ittifakını deşifre etti: 'ye daire başkanlığı tahsis edecek

, genel lerde Meclis'e taşıdığı 'nın siyasi uzantısı ile yerel seçimlerde de gizli ittifak yaptı. Her fırsatta "ittifak yok" diyen ancak birçok ilde aday göstermeden birbirlerini destekleyen bu ittifakla, İyi Parti de çıkar işbirliğine girdi. "İYİ Parti-CHP ittifakının kazanması halinde daire başkanlıklarının HDP'ye tahsis edilecek" diyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı 'in bu sözleri, kirli ittifakı bir kez daha gözler önüne serdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı , İYİ Parti- ittifakının kazanması halinde daire başkanlıklarının 'ye tahsis edileceğini iddia etti.

ŞEMAYI BASINLA PAYLAŞTI
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tamer Kanber, projelerini açıkladığı toplantı düzenledi. Kanber, İYİ Parti, CHP ve HDP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni paylaştıklarını iddia eden bir şemayı basınla paylaştı.

"KÜRDİSTAN SKANDALI BUNUN İLK ADIMI OLDU"
DSP adayı Kamber, "CHP Genel Başkanı Balıkesir'i Ankara, rüyasına feda etti. Balıkesir'deki başkanlık yarışı çok çirkin, çok kirli ve çok acı bir noktaya ulaştı. 'nın adayı , HDP ile gizli bir ittifak yaparak, Müslüman mahallesinde salyangoz satma peşindedir. Edremit'te ki 'Kürdistan' skandalı bunun ilk adımı oldu." dedi.

"ÖNDEN BOZKURT SELAMI YAPIP ARKADAN KİRLİ PAZARLIK ÇEVİRİYORLAR"
"Şimdi gelelim en vahim tabloya. İsmail Ok başkanlığındaki Millet İttifakı'nın HDP'ye destek karşılığında bir genel sekreter yardımcılığı ve 3 daire başkanlığı verdiği bilgisi elimizdedir." diyen DSP adayı Kamber, "Bu kirli pazarlığın olduğu yarışında bu dakikadan sonra hiç bir şeyin önemi kalmamıştır. Böyle başkan olacaksam hiç olmayayım. Önden bozkurt selamı yapıp, arkadan kirli pazarlıklar içerisinde olup da seçim kazanılmaz. " dedi.

"HDP SEMPATİZANLARINI BELEDİYEYE YERLEŞTİRECEKLER"
"HDP'nin 36 bin oyu nerede yüzde 4.3 oy nerede anketlerde bu oy gözükmüyor." diyen Kamber, "Bu oyların nerede olduğu İsmail Ok'un yaptığı pazarlığın içerisinde. Kent Estetiği Daire Başkanlığı HDP'ye verilmiş. Körfez Koordinasyon merkezlerinde çalışan 600 Balıkesir'in çocuğu şu anda kapının önüne konulmak üzere. Bu 600 kişinin yerine HDP sempatizanları yerleştirilecek. 600 Balıkesirli emekçi 1 Nisan'dan sonra kapının önündeler. CHP ve İYİ Parti'nin içindeki Atatürkçü, laik, demokrat ve milliyetçi arkadaşlarıma diyorum ki oyuna gelmeyin. Bir başkanlık uğruna Kuva-yı Milliyenin başkenti Balıkesir'de bunu yapmayın. Olası böyle bir şey gerçekleşirse insanlar belediyeye yürür ve yerle bir ederler. Bu kirli pazarlığın içerisinde seçim kazanmak uğruna ben asla yokum" şeklinde konuştu.