Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.03.2019 15:50
  • Son Güncelleme: 16.03.2019 16:22

'nin Ataşehir Belediye Başkanı adayı 'den itirafı

tarafından rüşvet ve yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle görevinden alınan, 31 Mart seçimlerinde Ataşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen , ’nin bulunduğu alanda bir metrekare yeşil alanın bulunmadığını, Kadıköy Belediyesi’nin larından dolayı kendilerine haciz uyguladığını söyledi. İlgezdi, "Yani adaletin bu, hamdolsun ona da yar olmadı Kadıköy." diyerek o dönemin belediye başkanına göndermede bulundu.

'nin Ataşehir Belediye Başkan adayı , 'nin bulunduğu alanda bir metrekare yeşil alanın bulunmadığını, Kadıköy Belediyesi'nin larından dolayı kendilerine haciz uyguladığını söyledi.

İşte Battal İlgezdi'nin itiraf gibi açıklamaları:

HAMDOLSUN ONA DA YAR OLMADI KADIKÖY
400 milyar liralık borcu biz aşağıya çeke çeke 40 milyon TL'ye indirdik. Sağolsun Kadıköy Belediye Başkanı hacizi koydu, İller Bankası'ndan gelen parayı tahsil etti bize. Yani adaletin bu, hamdolsun ona da yar olmadı Kadıköy.

BİR METREKARE YEŞİL ALAN YOK
Geldik belediye binası yapıcam Kadıköy Belediyesi bütün mülkleri buradan satmış aşağıya caddeye yatırmış. Bir metrekare yeşil alan yok, park yapacak yerimiz yok.

GÖREVDEN ALINMIŞTI
Kanuna aykırı tüm işlemler için belediyeyi ve kamu gücünü kullanandığı ve devlet ihale yasasına aykırı işlemlerden dolayı görevini kötüye kullandığı, ihaleye fesat karıştırdığı ve haksız mal edinme ile gerçeğe aykırı belge düzenlenmesine göz yumulması fiillerini işlediği gerekçesiyle tarafından görevden el çektirilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.