Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.03.2019 12:43
  • Son Güncelleme: 15.03.2019 13:20

İslam'a ve Müslümanlara küfür eden 'ün sahibi sabıkalı çıktı

Yeni Zelanda saldırısından sonra yine İslam düşmanlığının hortladığı 'ün sahibi 'nun, İslami değerlere hakaret ettiği için 10 ay hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. İslam düşmanı yazarları destekleyen Kapanoğlu'nun bu kişilere maaş ödemesi yaptığı da iddia edildi.

Ekşi Sözlük'ün sahibi İslami değerlere hakaretten sabıkalı çıktı

'teki İslam düşmanlığı Yeni Zelanda'da camiye yapılan saldırının ardından bir kez daha hortladı. Daha önce sayısız kez Hz. Muhammed'e ve Allah'a ağıza alınmayacak hakaretler içeren mesajlara yer veren Ekşi Sözlük isimli internet sitesi, bu kez de Yeni Zelanda'da yaşanan korkunç olayı öven mesajlara yer verdi.

SAHİBİ İSLAM DÜŞMANI ÇIKTI
1999 yılında tarafından kurulan "kutsal bilgi kaynağı" mottolu site zamanla Türkiye'nin en çok tıklanan sitelerinden olmasının yanı sıra artan Müslüman düşmanlığı ve İslamofobinin merkezi konumunda olmasıyla da dikkat çekti. Özellikle Ekşi Sözlük'te 2013 yılında Hz. Muhammed ve Allah'a edilen hakaret içerikli paylaşımlar gündemi uzun süre meşgul etti. İnanan inanmayan herkesin tepkisini çeken bu mesajlar sonrasında yetkililer harekete geçerek konuyu yargıya taşıdı.

CEZA ALDI ABD'YE KAÇTI
Konunun yargıya intikal etmesi sonucu ilgili içerikleri siteden kaldıran Ekşi Sözlük yetkilileri bununla sıyrılamadı. Mahkeme, sitenin kurucusu olan ve bu içerikleri paylaşan kullanıcılara maaş ödemesi yaptığı da iddia edilen Sedat Kapanoğlu'nu "İslami değerlere hakaret" gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Bu cezanın 5 yıl ertelenmesi sonrası Kapanoğlu soluğu ABD'de alarak Türkiye'den kaçtı.

GEZİ OLAYLARINDA DA BAŞROLDE
2013 yılında yaşanan Gezi Parkı olaylarında da başrolde yer alan Ekşi Sözlük, o dönem provokatörlerin toplanma ve örgütlenme merkezi olmuştu. Açılan başlıklarla kalkışma büyütülmeye çalışılırken, Sedat Kapanoğlu tarafından provokatörlere maddi manevi destek sağlanmıştı.

KILIÇDAROĞLU İLE KOL KOLA
Gezi Parkı olaylarına desteği nedeniyle o dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından övülen Kapanoğlu, CHP liderini bunun karşılığında sözlüğe konuk olarak almıştı. Kılıçdaroğlu'nun elinden bir de plaket alan İslam düşmanı Kapanoğlu, objektiflere CHP lideri ile poz vermişti.

kalan karakter 1000

Hamza Kayapınar Hamza Kayapınar

CHP ekşi ve inci gibi İslam düşmanlığı yapılan sayfaları tabiki destekler. Devletimiz bu konuya acil olarak müdahale etmeli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2019 21:15
Berke Tevfik Berke Tevfik

Cezayı neden aldığı belli sitedeki haberleri neden spamlamadikları da belli bu adamın ekşi sözlükteki uşakları yada köpekleri neyse islam düşmanlığına ateş yakıyor bunları kınıyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2019 19:29
Recep Recep

Ekşi sözlük gündeminde sürekli algı yapmakla meşgul

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2019 17:26
Efdâl Efdâl

Ekşi sözlüğe bu yorumlari koyanlar CHP kafalidir din düşmanıdır.Ekşi sözlük kapatılsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2019 16:28
Yahya kılıç Yahya kılıç

Terör yardakçılarını iyi beslemiş nerden saldırırsam kardır hesabıyla bakan aşağılık zihniyet

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2019 16:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.