Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.01.2019 11:06
  • Son Güncelleme: 14.01.2019 11:38

... , Trump'a Erdoğan'ın mesajı ile cevap verdi

ABD Başkanı 'ın ile ilgili "Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz" şeklindeki skandal açıklamasına tepkiler devam ediyor. ve Başkanı Fahrettin Altun'un ardından 'ndan da Trump'ın küstah açıklamasına tepki geldi. Bakanlık, Trump'ın tehdidine, Başkan 'ın 2015 yılında Twitter'da yaptığı paylaşım ile cevap verdi.

Milli Savunma Bakanlığı, Trump'a Erdoğan'ın mesajı ile cevap verdi

ABD Başkanı , 'ye karşı haddini aşan bir tehditte daha bulundu. ABD Başkanı Trump, "Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" demişti.

ve Başkanı Fahrettin Altun'un ardından 'ndan da bir tepki geldi.

MSB'DEN KÜSTAH TRUMP'A BAŞKAN ERDOĞAN'IN TWEETİYLE CEVAP
Milli Savunma Bakanlığı, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili "Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz" açıklamasına, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2015 yılında Twitter'da yaptığı paylaşım ile cevap verdi.

BAŞKAN ERDOĞAN: TÜM DÜNYAYA SESLENİYORUM...
Cumhurbaşkanı , 26 Haziran 2015 tarihinde Twitter hesabındaki mesajında, "Tüm dünyaya sesleniyorum; Bedeli ne olursa olsun Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Milli Savunma Bakanlığı, Erdoğan'ın yaklaşık 3,5 yıl önceki mesajını Twitter'da tekrar paylaşarak Trump'a cevap verdi.

İŞTE TRUMP'IN HADSİZ AÇIKLAMALARI:
Twitter hesabından paylaşımda bulunan Trump, "DEAŞ'ın mülki halifeliğinin kalan az kısmını sert ve birçok yönden vurmaya devam ederken uzun zamandır gerçekleşmesi gereken Suriye'den çekilmeye başlıyoruz.

"TÜRKİYE'Yİ EKONOMİK OLARAK MAHVEDERİZ"
Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtler'in de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz. Rusya, İran ve Suriye, ABD'nin doğal düşmanları DEAŞ'ı Suriye'de imha etmesinin uzun dönemde faydalananları olacak. Biz de faydalanacağız ama şu anda askerlerimizi eve getirme zamanı. Sonsuz Savaşları Bitireceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.