Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.01.2019 09:49
  • Son Güncelleme: 14.01.2019 10:31

Trump'ın küstah tehdidine Cumhurbaşkanlığı'ndan bir tepki daha

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Trump'ın küstah tehdidine " Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz terör örgütüyle ve onun 'deki uzantılarıyladır." diyerek yanıt verdi.

Trump'ın küstah tehdidine Türkiye'den bir tepki daha

Başkanı 'ın küstah sözlerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı 'dan yanıt geldi. Altun, " Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz terör örgütüyle ve onun 'deki uzantılarıyladır. ve bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir." dedi.

KALIN'DAN DA TRUMP'A YANIT GELDİ
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Başkanı Trump'ın küstah Türkiye açıklamasına cevap verdi. Kalın, "Türkiye, Kürtlerle değil teröristlerle savaşıyor. Kürtleri ve Suriyelileri tüm terör tehditlerine karşı koruyacağız. Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır."dedi..

ABD BAŞKANI TRUMP NE DEMİŞTİ?
Trump, "Kürtlere saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz" demişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.