Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.01.2019 16:51
  • Son Güncelleme: 12.01.2019 17:26

... Bakanı Pompeo'dan açıklaması

... , Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi verdi. Pompeo, Suriye'deki durumla ilgili olarak olumlu bir sonuca ulaşma konusunda iyimser olduğunu belirtti. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "'nin sınırlarını ve halkını koruma gerekçelerini anlıyoruz" dedi.

ABD'den Türkiye açıklaması!

gelen bilgiye göre, , bugün Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'yla yaptığı görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suriye'den çekilme konusuna ilişkin yaptığı açıklamada, 'nin sınırlarını ve halkını koruma gerekçesini anladıklarını söyledi.

"TÜRKİYE'NİN GEREKÇELERİNİ ANLIYORUZ"
Suudi Arabistan'ın Al Arabiya kanalına konuşan Pompeo, ABD askerlerinin Suriye'den çekilmesine ilişkin, "Türkiye'nin sınırlarını ve halkını koruma gerekçelerini anlıyoruz." dedi.

Pompeo, Orta Doğu'da varlıklarının devam edeceğini de belirterek, "Müttefiklerimize bölgeden çekilmeyeceğimizi söylüyoruz." ifadelerini kullandı.

ABD'nin önceliğinin terör örgütü DEAŞ'ı ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen Dışişleri Bakanı Pompeo, bunu da bölgedeki müttefikleriyle iş birliği içerisinde gerçekleştireceklerini dile getirdi.

CEMAL KAŞIKÇI AÇIKLAMASI
Suudi Arabistan Konsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine de değinen Dışişleri Bakanı Pompeo, Kaşıkçı'nın öldürülmesinde parmağı olanların hesap vermesini istediklerini ifade etti.

Pompeo, Suudi Arabistan ve ABD arasındaki ilişkilerin gazeteci Kaşıkçı cinayetiyle sınırlandırılmasının mümkün olmadığını da söyleyerek, "Suudi Arabistan, ABD'nin önemli müttefikidir ve iş birliğimiz devam edecektir." diye konuştu.

"İRAN HALKININ SESİNİ DUYMAK İSTİYORUZ"
İran konusuna dair ise Pompeo, şunları kaydetti:

"İran halkının, rejimin diğer ülkelerin iç işlerine müdahale etmesinin kabul edilemez olduğunu bilmesi gerekir. İran halkının sesini duymak istiyoruz. İran halkının, onlar için onurlu bir hayat istediğimizi bilmesi gerekir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.