Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.11.2018 13:30
  • Son Güncelleme: 28.11.2018 14:00

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan peş peşe kritik telefon görüşmesi

Başkan Erdoğan, Karadeniz'deki gerginlikle ilgiili peş peşe kritik telefon görüşmeleri yaptı. Putin ve Poroşenko ile görüşen Erdoğan, sorunları diplomatik yollarla çözümlemenin önemini vurguladı.

Başkan Erdoğan'dan peş peşe kritik telefon görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile bugün telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Poroşenko ve Putin ile Karadeniz'deki gerginlikle ilgili olarak görüştüğü öğrenildi.

Her iki tarafı da dinleyen ve gerilime ilişkin endişelerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sorunları diplomatik yollarla çözümlemenin önemini vurguladı.

KREMLİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Kremlin'den yapılan açıklamada da, görüşmede Pazar günü Kerç boğazında gerçekleşen gerilim hakkında konuşulduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye konusunda, İdlib muhtırasını uygulama çabalarını yoğunlaştırmayı kabul ettiği de ayrıca belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.